З кінотеатру «Львів» пропонують зробити футуристичний мистецький центр

Ініціативна група презентувала власне бачення перетворення радянського кінотеатру

   Ольга Котик   3081  

Старий радянський кінотеатр «Львів», що розташований у Стрийському парку, пропонують перетворити на футуристичний мистецький центр. Окрім звичного кінотеатру, тут хочуть зробити великий навчальний зал з експозицією і навіть планетарій. І в такий спосіб перетворити приміщення на величезний науково-дослідний центр передусім для дітей і підлітків. Таку ідею презентувала ініціативна група «Поверніть нам «Львів».

 

Нагадаємо, у лютому 2016 року було оголошено конкурс проектів на найкращу Концепцію функціонування кінотеатру «Львів». У квітні того ж року було представлено 5 проектів, з яких у підсумку обрали три. Нині ж серйозно в місті обговорюють один спільний проект глобального перетворення старого кінотеатру.

Як розповів «Львівській газеті» один з авторів проекту, директор Львівського палацу мистецтв Юрій Гнатковський, на першому поверсі (партер) розміщуватимуться кінозал-трансформер з інтерактивними мобільними інсталяціями, зона кас і сувенірних кіосків, а також зона громадського харчування. За задумом авторів проекту, всередині центрального залу буде розміщено мобільний амфітеатр, а зверху – сферичний екран. Цей кінозал трансформуватиметься в інтерактивний ігровий зал із різними темами експозицій. На другому поверсі натомість пропонують облаштувати малий кінозал, де показуватимуть лише українське кіно, а також зали майстер-класів та індивідуальних занять, студію та радіостанцію. На зеленому даху будівлі хочуть створити ігрову зону та планетарій 3D.

«Ми представляємо наш проект публічно, для того, аби люди ознайомились і сказали, чи він їм потрібен, чи не потрібен», – прокоментував «Львівській газеті» Юрій Гнатковський.

Dome-SaturnV-Mapped

 

За попередніми підрахунками, загальна вартість такого проекту становить приблизно 2 млн дол. Для прикладу, на ремонтні роботи, які включать заміну підлоги, водоізоляцію, термоізоляцію, облаштування вентиляційної системи опалення, підсилення дахових конструкцій, прокладання комунікаційних мереж, потрібно приблизно 900 тисяч доларів. Облаштування сферичного кінозалу потребує близько 500 тисяч доларів. Експозиція та технічне забезпечення — 150-415 тисяч доларів. Облаштування інтерактивного ресторану — 150 тисяч доларів.

Рисунок10

Джерелами фінансування, згідно з представленою презентацією Юрія Гнатковського, мають бути міжнародні фонди, приватні інвестори та місцевий бюджет. Окупність проекту – 5-7 років.

«Якщо говорити про певний європейський зразок, на який ми опирались, то це парк Люка Бессона, що у Франції, який називається Futuroscope. Створений він просто у полі на приблизно 20 гектарах, які було безкоштовно надано державою», – додав Юрій Гнатковський.