У Львівській міськраді тепер можна залишати дітей

Щоправда, не довше, ніж на дві години

     1342  

Сьогодні виконавчий комітет Львівської міськради затвердив Порядок тимчасового перебування дітей у дитячій кімнаті, яка функціонує при Центрі надання адміністративних послуг. Тут мають змогу тимчасово перебувати діти відвідувачів, депутатів і працівників міської ради Львова.

«Сам порядок передбачає перебування дитини на території дитячої кімнати не довше, ніж дві години. Батьки або особи супроводу несуть повну відповідальність і зобов’язані за 10 хв. до завершення часу перебування дитини повернутися й забрати її. Також затверджено бланк заяви, згідно з якою дитина лишається у дитячій кімнаті, з контактами і зобов’язаннями про догляд дитини. Кімната призначена для дітей, віком від 3 до 7 років», – розповіла директор департаменту адміністративних послуг Валентина Бартошик.

Як зазначено у проекті рішення, основні принципи функціонування кімнати – добровільність перебування, висока культура взаємостосунків, відкритість.

Для того, щоб тимчасово влаштувати дитину у дитячу кімнату, слід оформити відповідну заяву та отримати її копію (таку заяву можуть оформити та залишити  дитину тільки ті особи, які досягнули 18-ти річного віку). Також передумовою для перебування дітей є відсутність у них будь-яких інфекційних захворювань.

Одночасно в кімнаті може перебувати не більше 7 дітей, і перебувати у такій кімнаті дитина може не довше, ніж дві години. Якщо після 2-х годин батьки не забирають дітей, то інформацію передають до поліції. Також у разі звернення працівників дитячої кімнати батьки зобов’язані протягом 10 хвилин прийти у кімнату.

Для дітей у такій кімнаті передбачено творчі заняття під наглядом спеціалізованого вихователя. Перебування інших відвідувачів на території дитячої кімнати є забороненим. Також категорично заборонено приносити з собою в кімнату їжу.

У разі травмування або погіршення стану здоров’я дитини медичну допомогу надають працівники 1-ї міської поліклініки або  станції швидкої медичної допомоги (тел. 103).

Кімната працюватиме у будні з 09.00 до 17.30, її послуги є безкоштовними.

Нагадаємо, дитячу кімнату створюють відповідно до ухвали міської ради від 10.11.2016 №1260 «Про заходи щодо організації функціонування дитячої кімнати у будівлі Львівської міської ради»