Сергія Князєва призначили головою Нацполіції України

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про призначення на посаду голови Національної поліції України генерала поліції Князєва Сергія Миколайовича

     1287  

Відповідну кандидатуру за пропозицією міністра внутрішніх справ прем’єр-міністр вніс сьогодні на розгляд на засіданні уряду.

Володимир Гройсман зауважив, що відбувся консультативний конкурс щодо відбору кандидатів голови Національної поліції України. Відповідно до закону, міністр внутрішніх справ вносить пропозиції прем’єр-міністру, а прем’єр-міністр вносить подання на кандидатуру керівника Національної поліції України.

«Я сподіваюся, що Сергій Князєв, маючи досвід роботи «на землі», високий особистий авторитет, зарядженість на реформи, відмінний послужний список в карному розшуку та справжній бойовий досвід – є найкращою кандидатурою на голову Нацполіції», – зазначив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

«Сергій Миколайович усе життя в карному розшуку, на передовій боротьби зі злочинністю, – зазначив Володимир Гройсман. – Важливо, щоб кандидат на посаду Національної поліції України знає не за розмовами, що таке кримінальний розшук, злочинність, затримання, розуміє, як потрібно вибудовувати цю роботу. Це є надзвичайно важливим фактором».

«Для нас сьогодні є надзвичайно важливо, щоби на вулицях українських сіл, селищ, міст почав панувати спокій, і кожна злочинна мерзота потрапила за грати. Для цього і проводилася реформа Національної поліції, коли люди будуть відчувати себе в абсолютній безпеці в такий важкий час», – додав він. І запевнив, що уряд підтримуватиме Національну поліцію.

Сергій Князєв висловив вдячність за довіру.

«Для мене водночас і честь, і виклик очолити новостворену Національну поліцію України у такий надскладний період у житті держави. І я готовий взяти на себе цю відповідальність», – сказав він.

За словами нового керівника Нацполіції, непримиренна боротьба зі злочинністю та продовження реформ – основні завдання, які постають перед правоохоронним відомством.

Досі генерал поліції Сергій Князєв очолював Департамент карного розшуку НПУ. З 1995 року працював у карному розшуку. Кандидат юридичних наук.

Протягом останніх трьох років Сергій Князєв очолював обласні управління поліції в Закарпатській, Рівненській, працював у Київській та Донецькій областях.

Загалом 28 років працює в правоохоронних органах та пройшов шлях від оперуповноваженого в Білій Церкві до керівника кримінальної поліції в Київській області. Кандидат юридичних наук. У грудні 2014 року був нагороджений орденом Данила Галицького за мужність та героїзм, проявлені при захисті суверенітету і територіальної цілісності України.

Як розповів на своїй facebook-сторінці міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, він вніс кандидатуру Князева вчора ввечері. «Я запропонував цю кандидатуру за результатами проведеного за моєю ініціативою Консультаційного конкурсу, який проходив з 15 грудня 2016 року по 6 лютого 2017 року», – пояснив він.

До комісії конкурсу було запрошено трьох міжнародних експертів і трьох членів авторитетних неурядових організацій:

– Мікаел Люнгбо – незалежний експерт з верховенства права, політичних питань і питань перехідного правосуддя, який працював в місіях Ради Європи, Європейського Союзу, Європейської Комісії та інших міжнародних організацій. Довгий час був експертом данського Гельсінського комітету з прав людини. Юрист з великим досвідом роботи (36 років) в прокуратурі Данії, в якості комісара поліції, в Верховному суді Гренландії, був заступником начальника датської Служби національної безпеки;

– Джон Монтані – старший радник з правоохоронних питань Офісу Програми ICITAP в Україні. Має більше 32 років стажу роботи в правоохоронних органах США, пройшов шлях від патрульного офіцера до керівника поліції м Калвер (штат Каліфорнія, США). Має досвід роботи в органах прокуратури і міжвідомчих робочих групах. З 2003 року працює радником Програми ICITAP. За цей період він консультував правоохоронні органи Лівії, Таїланду, Індонезії та України з питань професійної підготовки, лідерства, міжвідомчого співробітництва та координації.

– Джозеф Макаллистер – консультант програми допомоги Уряду Канади в підготовці кадрів поліції (PTAP). Ветеран Канадської королівської кінної поліції (34 роки служби), працював на локальному та міжнародному рівнях у всіх сферах поліцейської діяльності, був задіяний в різних сферах правоохоронної діяльності, в тому числі розслідування вбивства і боротьбу з тероризмом;

– Євген Захаров – засновник Української Гельсінської спілки з прав людини, директор Харківської правозахисної групи;

– Роман Романов – директор програмної ініціативи «Права людини і правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження»;

– Віталій Портников – журналіст і публіцист.

Процедура конкурсу передбачала 5 етапів. На першому етапі було подано 64 заявки. Після обробки документів за рішенням уонкурсної комісії, до участі було допущено 46 осіб, після етапу тестування кожен з 10 набрали максимальну кількість балів пройшли велику очна співбесіда з членами Комісії.

За підсумками всіх етапів члени комісії рекомендували Авакову на вибір 3 кандидатури на голову Національної поліції України.