На Сколівщині через затори льоду підтоплено 9 присадибних ділянок

     848  

Учора, 3 лютого, о 09:25 до департаменту надійшло повідомлення про те, що в селищі Славсько Сколівського району на річці Опір утворився затор льоду завдовжки 200 м. Для обстеження та моніторингу ситуації на місці працювала оперативна група Сколівського районного відділу, яка проводила обстеження населених пунктів по ріці Опір Сколівського району.

Як з’ясували, в с. Опорець утворився затор льоду завдовжки 700 м, унаслідок чого було підтоплено 2 присадибні ділянки, існує загроза підтоплення 3 житлових будинків (3- 2,5 м вода до житлових будинків.

У с. Тернавка через затор льоду довжиною 200 м існує загроза підтоплення народного дому «Просвіта», медичного пункту та руйнування льодом підвісного моста.

У селищі Славсько через затор льоду завдовжки 200 метрів підтоплено 2 присадибні ділянки, інший затор льоду завдовжки 400 м підтоплень не спричинив, о 16.00 лід самостійно зійшов.

У с. Тухля утворився затор льоду довжиною 2 км. Вода проходить під льодом до житлових будинків 30 м – підтоплень немає.

У с. Головецько на ріці Головчанка – затор льоду довжиною 500 м – підтоплено 5 присадибних ділянок. Вода обходить поза руслом річки – загрози підтоплення житлових будинків немає.

Усього через крижані затори підтоплено 9 присадибних ділянок у трьох населених пунктах Сколівського району.

О 18:00 учора, 3 лютого, відбулося засідання комісії ТЕБ та НС на якій обговорили ситуацію, яка склалася на території Сколівського району із заторами льоду на річці Опір. За підсумками засідання вирішили зобов’язати голів Славської селищної ради, Опорецької, Лавочненської та Головецької сільських рада постійно моніторити місця заторів льоду та за необхідності вжити заходів щодо негайного відселення людей, які потрапляють у зону затоплення.

Окрім того, ухвалили рішення почати роботи з розчищення русел річок важкою технікою (початок проведення робіт – 09:00 4 лютого);

Керівництво ЛВДС «Сколе» філії МН «Дружба» зобов’язали виділити екскаватор на базі КАМАЗ для проведення робіт по розчистці русел річок. А керівництво філії Сколівський райавтодор – розчистити дороги Плав’я – Головецько та Опорець – Лавочне – Тернавка для заїзду ескаватора на базі КАМАЗ від ЛВДС «Сколе» МН Дружба для розчистки русел річок від заторів льоду.