На Львівщині вже є дві жертви грипу: 4-річна дитина і 55-річна жінка

Кількість хворих щотижня стає більшою.

     3529  

Sick Woman. Flu. Woman Caught Cold. Sneezing into Tissue

Як повідомив «Львівськиій газеті» директор ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України» Роман Павлів, минулого тижня на Львівщині епідпоріг перевищено на 21 території. По допомогу до медиків звернулося понад 30 тис. осіб (що майже на 9 тис. осіб більше, ніж попереднього тижня). І це незважаючи на те, що 421 школа в області закрита на карантин.

«30 тисяч осіб, які захворіли минулого тижня, – це ті, хто звернувся по медичну допомогу до лікарів, − каже Роман Павлів. – А скільки ще тих, хто лікується вдома самотужки? Таких, мабуть, удвічі більше».

Нині у Львівській обласній клінічній лікарні, як повідомила головний епідеміолог Львівщини Наталія Тімко, є доволі багато і дітей, і дорослих, які отримали ускладнення грипу і ГРВІ: запалення легень, запалення головного мозку. В реанімації перебуває 40-річний чоловік, в якого важка форма грипу.

За словами Романа Павліва, нині слід більше уваги приділяти профілактиці грипу. Зараз слід уникати будь-якого скупчення людей, бо варто комусь одному бути хворим, і завтра зляже півколективу. Але люди цим легковажать й організовують новорічні корпоративи, вечірки, походи в цирк, театр. А цього у час підвищеної загрози захворіти слід всіляко уникати. З грипом легковажити не можна, бо це може обернутися трагедією. На Львівщині маємо вже дві жертви грипу: у Стрию померла чотирирічна дитина, а у Золочівському районі – 55-річна жінка.

Вірус якого штаму грипу забрав два життя? За словами Романа Павліва, у львівському лабораторному центрі встановлено, що це вірус типу А. Який саме: каліфорнійський, гонконзький чи якийсь інший, вже скажуть у лабораторії Лондона.

 

Чи можна самотужки визначити грип у вас чи ГРВІ?

 

Провідний позаштатний інфекціоніст МОЗ Ольга Голубовська в одному з інтерв’ю пояснила: легкі та середньо важкі форми грипу можуть зовсім клінічно не відрізнятися або мало відрізнятися від інших респіраторних захворювань. Диференціювати їх може лише досвідчений лікар. І від легких і середньо важких форм грипу люди не помирають, лише від тяжких. Останні здебільшого починаються одразу важко: температура тіла у першу добу підвищується до 39 градусів і вище. По-перше, з’являються дуже виражені симптоми інтоксикації, хворі ледь-ледь можуть самостійно підвестися з ліжка. Є багато інших інфекційних захворювань з такою ж температурою, але пацієнт нормально почувається, ходить, може самостійно відвідати лікаря. А от при такому грипі навряд чи. По-друге, характерним клінічним симптомом при грипі є біль у грудині. Найбільш уражається трахея. Першу-другу добу у пацієнта не буде закладення носа і виділень зі слизової оболонки. Ці симптоми приєднуються на третю добу.

На відміну від інших респіраторних захворювань, підкреслює Голубовська, грип вимагає специфічної терапії, таких препаратів, як «Таміфлю», «Реленца». Максимум ефективності можна досягти, застосувавши їх у першу-другу добу захворювання. Призначати їх повинні лікарі, а не самі пацієнти. Якщо їх вживати безконтрольно, можна сформувати резистентність. Тобто, якщо людина наступного разу захворіє на грип, лікувати її у такому разі буде нічим.

Утім інфекціоніст радить не ставити собі діагноз навмання, не гадати – грип це чи ГРВІ й самому призначати собі лікування Нехай це зробить лікар. Бо смертельні випадки стаються саме тому, що люди лікуються самотужки й звертаються по медичну допомогу надто пізно, коли вже виникли ускладнення.

 

Симптоми важкої форми грипу

 

У першу ж добу температура тіла підвищується до 39 градусів і вище. Є сильна інтоксикація, яка дає таку слабкість, що хворі ледь-ледь можуть самостійно підвестися з ліжка. Характерним симптомом є біль у грудині. Найбільш уражається трахея. Закладеність носа і виділення зі слизової оболонки приєднуються лише на третю добу.

Якщо ці симптоми є у вас чи у когось з рідних, не гайте часу і відразу звертайтеся до лікаря.

poradu_f6f92