X
    Categories: Львівські НовиниСоціумСуспільство

Київ – Перемишль: є контакт!

Фото: loda.gov.ua

Сьогодні перший рейс із Києва до Перемишля здійснив швидкісний поїзд Інтерсіті+

Сьогодні, 23 грудня, вирушив у перший рейс зі столиці України до польського Перемишля новий швидкісний поїзд Інтерсіті + № 705/706 Київ – Львів – Перемишль. Такий подарунок зробили пасажирам до новорічних і різдвяних свят українські та польські залізничники.

Історичні проводи

Поїзд  вирушив зі станції Київ – Пасажирський о 06:45. У Львові його урочисто зустріли та провели в подальшу дорогу представники влади, залізничники та журналісти.

Пасажири першого потяга радо ділилися враженнями в соцмережах.

 

 

В урочистостях у Львові взяли участь голова правління ПАТ «Укрзалізниця» Войцех Балчун, голова транспортного комітету парламенту Ярослав Дубневич, в.о. начальника регіональної філії «Львівська залізниця» Івана Груник, голова ЛОДА Олег Синютка та голова Львівської облради Олександр Ганущин, представники Західного регіонального управління Держприкордонслужби та Львівської митниці Державної фіскальної служби. Більшість із них поїхали потягом до Перемишля.

Як курсуватиме поїзд «Київ – Львів – Перемишль»

Потяг № 705/706 «Київ – Львів – Перемишль» курсуватиме щодня, – повідомили на сайті «Укрзалізниці». Він вирушатиме зі станції Київ Пасажирський о 06:45, а відстань зі столиці України до Перемишля долатиме за 7 годин 40 хвилин. Інтерсіті+ робитиме зупинки на станціях Святошин (06:59-07:00), Коростень (08:17-08:18), Підзамче (11:55-11:56) та Львів (12:05-12:17) і прибуватиме до Перемишля о 13:25 (за місцевим часом).

Зворотно з Перемишля Інтерсіті+ вирушатиме о 14:26 за місцевим часом і прибуватиме до Києва о 22:33 за українським часом, проводитиме в дорозі 7 годин і 7 хвилин. Потяг зупинятиметься на станціях Львів (17:17-17:28), Підзамче (17:36-17:37), Коростень (21:00-21:01) та Святошин (22:21-22:22).

Зі Львова до Перемишля можна буде дістатися за 2 години 8 хвилин, зворотно – за 1 годину 51 хвилину.

Розклад руху нового поїзда враховує можливість пересадки пасажирів на станції Перемишль із поїзда № 705 «Київ – Перемишль» на поїзд № 3602 «Перемишль – Краків – Вроцлав», який вирушає з Перемишля о 14:29. Зворотно пасажири поїзда № 6302 «Вроцлав – Краків – Перемишль», що прибуває в Перемишль о 13:18, також можуть продовжити подорож поїздом №  705/706 «Перемишль – Київ».

Щодо технічних нюансів, якими переймалися майбутні пасажири (в Україні та Польщі різна ширина залізничної колії), то від Перемишля до польсько-українського кордону прокладено широку колію. Тож потяг не потребує зміни коліс на своєму шляху.

Скільки коштують квитки

У міжнародному сполученні вартість проїзду з Києва до Перемишля у вагонах І класу орієнтовно становитиме 574 грн., ІІ класу – 406 грн., зі Львова до Перемишля у вагонах І класу – 235 грн., ІІ класу – 172 грн. Вартість проїзду в гривнях залежить від курсу євро на день оформлення проїзного документа (зазначена вартість проїзду в гривнях розрахована за курсом 1 євро = 27,5099 грн., станом на 20 грудня 2016 року).

Якщо ж ви їхатимете лише територією України, наприклад, із Києва до Львова, вартість проїзду залежатиме від коефіцієнтів гнучкого регулювання по днях тижня. Наприклад, найдешевший проїзд буде у вагонах І класу – по вівторках, у вагонах ІІ класу – у четвер і суботу.

Наразі квитки на цей потяг можна купити лише в залізничних касах, на що вже почали нарікати пасажири. Втім, як зазначив на своїй сторінці у фейсбуці Войцех Балчун, на залізниці спробують знайти розв’язання цієї проблеми. Поки що в Україні придбати квитки через Інтернет можна лише на потяги, що курсують у внутрішньодержавному сполученні, а також країнами СНД.

«Для онлайн оформлення проїзних документів за межами СНД треба врегулювати технічні та технологічні аспекти взаємодії автоматизованих пасажирських систем держав, між якими здійснюється курсування потягів», – зауважив Балчун. Утім додав, що залізничники вже почали працювати з представниками PKP-інформатика (Польща) в контексті оформлення електронного проїзного документа на цей маршрут.

Як здійснюють прикордонний і митний контроль

Прикордонники та митники здійснюють контроль під час руху поїзда «Київ – Львів – Перемишль» на відтинку шляху від Львова до державного кордону. Такий досвід спрощеного режиму перетину кордону застосовували під час проведення Євро-2012 у Польщі та Україні. Це дозволить забезпечити здійснення прикордонного контролю без зупинки поїзда, що значно скорочує час подорожі та дає змогу пасажирам комфортніше перетинати державний кордон.

Фото: прес-служба ЛОДА

Як повідомляють у Держприкордонслужбі, сьогодні прикордонний контроль перших 137 пасажирів (131 українець, 5 поляків та 1 італієць) електропоїзда «Київ-Львів–Перемишль»(РП), які перетинали державний кордон, здійснили прикордонники Львівського прикордонного загону під час руху потяга між станціями «Львів» і «Мостиська-2». Такий самий порядок здійснення прикордонного контролю застосовують і на зворотному напрямку.

Фото: прес-служба ЛОДА

Як повідомили в прес-службі ГУ ДФС у Львівській області, митні формальності працівники Львівської митниці ДФС також здійснили під час руху потяга зі Львова до державного кордону України. За цей час митники оформили 128 пасажирів і 8 осіб персоналу потяга. Порушень митних правил не виявлено.

 

Марічка Курило: журналістка