5 причин, чому Олександр Усик так мало заробив у США

   Юрій Пукавський   2201  

Попри статус непереможного чемпіона, Олександр Усик заробив за дебют в Америці менше, ніж його битий суперник

Український боксер Олександр Усик днями провів дебютний бій у Мецці професійного боксу – Америці. Кримчанин у США захищав титул чемпіона світу за версією WBO, а його суперником був південноафриканець Табісо Мчуну. Незважаючи на власний статус, Усик отримав невеликий гонорар. Що цікаво, навіть його суперник, тобто претендент на титул українця, отримав більше.

Отож Усик дістав чек на 75 тисяч доларів, а Мчуну – 100 тисяч. А в кишеню українець покладе ще менше: 33% суми автоматично піде на сплату податків. Усику також потрібно буде розрахуватися за тренувальний табір, роботу тренера і віддати певний відсоток своєму менеджерові Егісу Клімасу. Отже, у ліпшому разі Олександр привезе додому половину із заявлених 75 тисяч доларів. Вочевидь, Усик щонайменше стільки ж заробляв за свої не чемпіонські бої в Україні.

«Львівська газета» називає п’ять причин чому Олександр Усик отримав мізер, порівняно з іншими аналогічного статусу боксерами.

1. Олександр Усик виступає у важкій вазі. Крузервейтів в Америці ніколи не любили. Як їх тільки не називають: майже суперважковаговики, недоваговики… Споконвіків у США шанують суперважкий дивізіон, який називають королівським і легші вагові категорії, але не крузервейт. Тому, звісно, інтерес до цієї ваги не суттєвий.

2. В Америці немає яскравих крузервейтів, а тому на сьогодні інтерес до цієї ваги один із найнижчих в історії. Усі найсильніші бійці цієї ваги у Європі. Тому свого часу Олександра Усика не підписав жоден із тамтешніх промоутерів, попри те, що українець приїздив в Америку і сам ініціював переговори. Не дивно, що телеканал HBO, який транслював бій Усика з Мчуну, не проявив належного інтересу до цього бою та заплатив не так уже й багато.

3. Олександр Усик є суперзіркою в Україні, у Європі його трохи знають, а в Америці ж про нього знають лише затяті боксерські фани. Мчуну ж також не входить до когорти любимчиків американської публіки. Тому розраховувати на «монетизацію» бою не доводиться.

4. Спершу суперником Усика мав бути боснієць Дамір Бельджо. Але він підписав контракт на бій, а потім відмовився битися, оскільки з’ясував, що не встигне якісно підготуватися. В екстреному порядку знайшли Мчуну. Так, африканець перемагав Едді Чемберса та Оланреваджо Дуродолу, а також бився за звання претендента на титул чемпіона світу WBC. Але Мчуну для широкої публіки є маловідомим персонажем. Вочевидь, Табісо довелося вмовляти вийти в ринг з Усиком (судячи з бою, він не був готовий на 12 раундів) й заплатити більше, ніж самому чемпіону. Усику заради того, щоб бій взагалі відбувся, довелося погодитися на такий несправедливий розподіл гонорару. Зазвичай прийнято більшу частину гонорарного фонду віддавати чемпіонові.

5. В Олександра Усика немає впливово американського промоутера. Якби він був, то й картина була б іншою. Як і заробітки боксера. Перед вояжем в Америку він підписав угоду з менеджером Егісом Клімасом, який уже давно прописався у США. Але бої влаштовує промоутер, за переговори з телебаченням також відповідає промоутер, а менеджер піклується про тренувальний процес боксера, його побутові потреби. Вочевидь, Клімас допоміг із суперником: Мчуну на контракті із Кетті Дувою, із промоутером в Егіса уже давно налагоджена співпраця. Хоча ця оборудка була взаємовигідною, оскільки Дува і її боксер заробили значно більшу суму, ніж сподівалися.