Заява фракції «Народний контроль» щодо загострення ситуації у мікрорайоні Рясне через зведення сміттєсортувальної лінії

     943  

Пікети, перекриття дороги і загострення соціальної напруги – сьогодні ми вкотре бачимо, до яких результатів призводить вперте небажання чиновників діяти відкрито та йти на відвертий діалог із громадою.

Ще на початку листопада депутати нашої фракції заблокували у сесійній залі розгляд тишком підсунутого у порядок денний питання про виділення землі ЛКП «Львівспецкомунтранс» у мікрорайоні Рясне. Вже тоді були підозри, що ділянку планують використати під сміттєвий полігон. Тоді ж ми закликали і міського голову, і чиновників відмовитися від кулуарщини, а вийти на розмову до мешканців.

Так, громади Рясного, Білогорщі, Левандівки дали чітко зрозуміти – вони не хочуть, аби їхня територія перетворилася на Грибовичі-2! Якщо ж такі побоювання даремні, то чому ніхто і досі чітко не роз’яснив містянам ситуацію?

За півтора місяці жоден із чиновників так і не зробив бодай кроку на зустріч львів’янам. Понад те, їх відверто вводили в оману заявами, що землю «Львівспецкомунтрансу» планують виділити винятково під виробничі потреби підприємства. Паралельно ж на території «Сільмашу» почали монтувати сміттєсортувальне обладнання. На наш погляд, саме такі речі і підривають довіру людей до будь-яких дій влади.

Окрім того, тема сміття у Львові перетворилася на поживний ґрунт для маніпуляцій та політичних спекуляцій. Тому ми також звертаємося і до мешканців Рясного – зберігайте холодний розум і не реагуйте на провокації та емоційні заклики вдаватися до радикальних дій. Перекриваючи у час пік єдину дорогу, що веде до мікрорайону з центру міста, ви завдаєте шкоди не чиновникам, а тисячам ваших сусідів по району, друзям, які змушені годинами простоювати у заторах.

Відтак позиція «Народного контролю» однозначна – наразі потрібно зупинити всі роботи зі зведення сміттєсортувальної лінії у Рясному, створити робочу експертну групу для вивчення питання. Її висновки мають бути винесені у публічну площину та пройти громадські обговорення. В іншому випадку, замість конструктивного виходу зі «сміттєвої кризи», ми матимемо лише загострення ситуації.