Рада НБУ затвердила основні засади грошово-кредитної політики на 2017 рік

     740  

Зазначається, що Національний банк продовжуватиме дотримуватись режиму плаваючого обмінного курсу.

Рада Національного банку України 21 грудня затвердила основні засади грошово-кредитної політики на 2017 рік, що спрямовані на забезпечення цінової стабільності. Про це повідомляється в прес-релізі, розміщеному на сторінці голови Ради НБУ Богдана Данилишина в Facebook.

«Рада Національного банку України… визнала пріоритетною ціллю грошово-кредитної політики – забезпечення цінової стабільності. Тобто, пріоритетом діяльності Правління Національного банку України повинно бути зниження інфляції (за індексом споживчих цін) до однозначного показника та утримання її на такому рівні у середньостроковій перспективі. На переконання Ради Національного банку України, саме низька і стабільна інфляція є найважливішою умовою і внеском у стале економічне зростання в Україні. Низька інфляція є суспільним благом, від неї виграють і підприємства, і населення, і держава. Рада Національного банку України наголошує, що відповідно до законодавчих вимог Національний банк України має завдання, що уособлюють виконання його основної функції», – йдеться у повідомленні.

Також повідомляється, що НБУ повинен:

сприяти фінансовій стабільності, в тому числі стабільності банківської системи за умови, що це не перешкоджає досягненню пріоритетної цілі;
а також, сприяти додержанню стійких темпів економічного зростання та підтримувати економічну політику Уряду України, якщо це не перешкоджає досягненню цілей щодо цінової та фінансової стабільності.
«Забезпечення фінансової стабільності разом із підтримкою стійких темпів економічного зростання у свою чергу може виступати факторами і навіть передумовами забезпечення цінової стабільності держави», – наголосили в Раді НБУ.

Крім того, зазначається, що Національний банк продовжуватиме дотримуватись режиму плаваючого обмінного курсу.

«Водночас, це не означає його неконтрольованість. Адже усунення надмірних курсових коливань – це передумова і цінової, і фінансової стабільності. При цьому з часом планується, що вплив Національного банку на обмінний курс буде виключно опосередкованим через застосування ринкових механізмів, таких як процентна політика. Роль валютних інтервенцій поступово скорочуватиметься, по мірі зняття адміністративних обмежень і поглиблення валютного ринку. Однак, цей процес валютної лібералізації має бути поступовим, щоб не зашкодити виконанню цілей з цінової та фінансової стабільності», – підсумували в Нацбанку.

З текстом Основних засад згодом можна буде ознайомитися на сайті Національного банку України.