У Золочівському районі від пневмонії померла 51-річна жінка

     3109  
грип

http://pravda.press/

Підозрюють, що ускладнення викликав сезонний грип. Остаточні висновки вірусологічної лабораторії будуть через тиждень

Нині ще не можна сказати, що грип вже на повну силу розгулявся на теренах Львівщини. Епідемія ще попереду, але з кожним тижнем хворих дедалі більшає.

На 50-му тижні (з 13 до 19 грудня) на Львівщині, як повідомила «Львівській газеті» заступник директора з епідеміологічних питань ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України» Олександра Коструба в області захворіло 21 616 осіб, що на 7404 особи більше, ніж попереднього тижня. Епідпоріг перевищено у 15 адміністративних районах: Бродівському, Буському, Городоцькому, Золочівському, Перемишлянському, Пустомитівському, Сколівському, Стрийському, Самбірському, Яворівському районах, а також у Червонограді, Стрию, Самборі, Трускавці та у місті Львові. У Львові епідпоріг перевищено в 1,8 разу.

Нагадаємо, що, за прогнозами, цього епідсезону на наших теренах циркулюватимуть віруси грипу, які в народі називають каліфорнійським (або свинячим), гонконзьким і вірус грипу «Брісбен». Останні два у нас були давно, тож імунітету до них у людей нема. Особливо небезпечний є гонконзький грип. Востаннє він був на наших теренах 50 років тому, отож на нього, як стверджують епідеміологи, можуть захворіти всі, кому менше ніж 50 років.

Завідувачка відділу респіраторних та інших вірусних інфекцій Інституту епідеміології інфекційних захворювань ім. Громашевського Алла Мироненко повідомила, що гонконзький вірус за рівнем захворюваності спричинює інтенсивніші епідемії. Тому цього епідсезону може захворіти більше людей, ніж торік. Проте таких складних випадків, як минулого року, до яких призводив каліфорнійський вірус, не мало би бути. Хоча вірус грипу «Гонконг» перебігає з високою температурою і також може давати ускладнення у вигляді пневмонії.

«Наразі у нас люди хворіють на так званий сезонний грип, наш місцевий, — каже директор ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України» Роман Павлів. —Наша лабораторія постійно досліджує матеріали від хворих, зокрема з інфекційної лікарні. Тож наразі ні каліфорнійського, ні гонконзького, ні вірусу грипу «Брісбен» у нас не виявлено.

Читайте також: Нові підходи у лікуванні вірусних інфекцій

Пік захворюваності на Львівщині на грип і ГРВІ, за словами Романа Михайловича, прогнозують на початку січня. Утім це залежить від багатьох умов: кліматичних, скупчення людей тощо. Якщо у січні будуть тривалі шкільні канікули, то пік може відтягнутися.

Трохи про карантин у школах. Його, як пояснив Роман Павлів, органи виконавчої влади можуть оголошувати вибірково, тобто переривати навчальний процес у тих навчальних закладах, в яких зафіксовано високий рівень захворюваності. На сьогодні на Львівщині призупинено навчальний процес у 63 школах. Якщо у школах захворіло 30% учнів, то це є підставою для оголошення карантину.

Чи можна вважати жінку, яка померла від пневмонії у Золочівському районі, першою жертвою грипу на Львівщині, зараз однозначно сказати не можна. Є підозра, що від грипу. Так це чи ні, можна буде сказати після проведення відповідних досліджень, результати яких, за словами Романа Павліва, приблизно через тиждень. Наразі відомо, що жінці – 51 рік і вона звернулася по медичну допомогу на четверту добу захворювання.

Люди, які вже перехворіли на грип, твердять, що він протікає дуже важко. «Три дні мені здавалося, що я на межі життя і смерті, – розповіла львів’янка Галина Василівна. – Розпочався раптово. Увечері відчула слабкість, почала боліти голова і піднялася температура до 38,5 град. А вже вночі і весь наступний день температура трималася на позначці 39,4 град., і я була така слабка, що не могла навіть на ліжку повернутися на інший бік. При будь-якому русі здавалося, що голова розколиться на уламки. Чоловік був у відрядженні, я залишилася сама, тож двері квартири залишила відчиненими, щоб хтось міг до мене зайти, бо встати їх відчинити у мене не було сил. Через три дні все поволі минулося, але слабкість ще була деякий час».

Читайте також: Як знизити ризик захворіти на грип

Головний епідеміолог Львівщини, лікар-епідеміолог Львівської обласної інфекційної лікарні Наталія Тімко розповіла, що до них з різними ускладненнями привозять і дітей, і дорослих. Здебільшого, із запаленням легень, хоч є і пацієнти, в яких діагностували енцефаліт – запалення головного мозку.

Тож, щоб уникнути ускладнення й не наражати своє життя на небезпеку, лікарі радять не чекати того моменту, аж поки стане геть зле, а відразу викликати лікаря. І не займатися геройством: тобто хворим ходити на роботу, навчання тощо. Бо тоді і ви ризикуєте значно ускладнити перебіг хвороби і заразите свої колег, друзів, знайомих і незнайомих людей.