У Музеї історії релігії – виставка ікон святого Миколая (фото)

Напередодні всіма улюбленого празника святого Миколая у Львівському музеї історії релігії відкрилася виставка ікон «Святий Угодник і Чудотворець».
   Володимир Дубас   1694  

Фото Володимира Дубаса

Святитель Миколай, архієпископ Мирлікійський, вважається одним із найшановніших святих, культ якого швидко поширився в Україні відразу після прийняття християнства. Він є покровителем подорожніх та мореплавців, захисником бідних і знедолених, заступником всіх, хто потрапив у біду. Але найбільше Миколая люблять діти, особливо напередодні Різдва.

На виставці представлено 28 ікон, більшість яких датуються кінцем XIX століття, і написані вони традиційно на дереві та полотні. В експозиції також представлена різьблена дерев’яна скульптура святого Миколая. Найдавніша ікона на виставці – «Святий Миколай і Параскева», яка походить з села Кропивник Дрогобицького району та написана у XVI столітті. А також два сакральні твори з XVII століття , які були віднайдені у селі Великосілки Кам’янсько-Бузького району та на батьківщині Івана Франка – селі Нагуєвичі Дрогобицького району. Кожен експонат на цій виставці має свою неповторну і багату історію.


Фото Володимира Дубаса