xsport.ua

Тренерам і спортсменам пообіцяли вагому надбавку

xsport.ua

Міністр молоді та спорту Ігор Жданов анонсував підвищення удвічі зарплат спортсменів та тренерів у 2017 році

Посадовий оклад спортсменів і тренерів з 2017 року становитиме 8-12 тис. грн. Про це міністр молоді та спорту Ігор Жданов заявив на прес-конференції 16 грудня в Києві.

«Оскільки була збільшена мінімальна зарплата, то буде збільшена лише у великих пропорціях зарплата спортсменів і тренерів – майже вдвічі. Вони зможуть розраховувати приблизно на 8-12 тис. грн – це буде базова ставка», – сказав міністр.

Жданов зазначив, що спортсмени й тренери мають можливість отримувати різні доплати, зокрема стипендії. За його словами, в проекті державного бюджету на 2017 рік передбачено збільшення видатків на ці цілі.

Покращення для спортсменів стало можливим завдяки збільшенню мінімальної зарплати у 2017 до 3,2 тисячі гривень.

«Підвищення отримують старші тренери національних команд, адже лише вони мають контракти з міністерством, – пояснила «Львівській газеті» заступник начальника управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА Оксана Вацеба. – Те ж саме стосується і спортсменів, не всі мають угоди з міністерством, лише ті, хто потрапив в основу національної збірної. Усі інші спортсмени в Україні, можна так сказати, є напівпрофесіоналами, вони отримують фінансове заохочення хіба що від товариств чи спонсорів».

Старший тренер збірної України з кульової стрільби Степан Старінський про анонсоване міністром підвищення зарплатні дізнався від журналіста «Львівської газети».

«Це хороша новина, для нас це суттєва надбавка, – відреагував Степан Старінський. – Донедавна ми отримувала близько 3,5 тисячі гривень щомісяця. Крім того, міністерство під час тренувальних зборів чи турнірів виділяє гроші на харчування – для тренерів 72 гривні на добу, спортсменам близько 200 гривень. Звісно, всі розуміють, що за 72 гривні тричі поїсти за день не реально. Тому доплачуємо з власної кишені».

Загалом зарплати спортсменів та старших тренерів національних команд олімпійських видів спорту становитимуть 15-20 тисяч гривень. Усе залежатиме, як і раніше, від їхніх регалій, титулів. За перемоги на чемпіонатах світу та Європи атлети та наставники отримують надбавки. Також, окрім зарплати у міністерстві, вони одержують гроші від спортивних товариств, а дехто від спонсорів.

Армія інших тренерів, яким не пощастило отримати пост старшого тренера національної команди, матимуть менше. У них немає міністерської зарплатні, лише фінансове заохочення у спортивних товариствах. Наскільки воно зросте 2017-го наразі не відомо.