Оголошено переможців Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності

Прес-центр Українського радіо оприлюднив імена переможців 16-го радіодиктанту національної єдності

     1847  

ПЕРЕМОЖЦЯМИ РАДІОДИКТАНТУ СТАЛИ:

Волинська область:
Ірина Рибіцька (м.Нововолинськ)
Ангеліна Цип’ящук (м.Нововолинськ)
Олена Борщ (м.Нововолинськ)
Оксана Саборна (м.Нововолинськ)
Оксана Медвідь (м.Луцьк)

Дніпропетровська область:
Лілія Сулим (м.Жовті Води)
Лариса Ревенко (м.Жовті Води)

Донецька область:
Олена Головіна (м.Слов’янськ)
Людмила Рибіна (с.Торське, Лиманський район)

Житомирська область:
Анастасія Мельник (м. Житомир)
Наталя Хоменко (м. Бердичів)
Валентина Пантелеймончук (с. Вереси, Житомирський район)
Тетяна Шморгун (смт Ружин)
Марія Степанчук (с.Пединки, Любарський район)

Івано-Франківська область:
Софія Вишиванюк (с.Турка Коломийського району)
Роксолана Голембійовська (с.Турка Коломийського району)
Уляна Альберт (с.Турка Коломийського району)
Ірина Верб’яна (м. Івано-Франківськ)
Леся Кучірка (м .Городенка Городенківського району)
Юлія Волинчук (м. Івано-Франківськ)
Степан Андрійович (с.Татарів, Яремчанська міськрада)

Київська область:
Світлана Лукановська (м. Київ)
Вікторія Кошман (м. Київ)
Ірина Дубасова (м. Київ)
Оксана Яковенко (м. Київ)
Алла Грицай (м. Київ)
Надія Грабовецька (м. Біла Церква)
Олександра Підгорна (м. Узин)
Надія Басенко (м. Українка)
Оксана Кузьменко (Бородянський район)
Ганна Мусієнко (с.Малий Букрин, Миронівський район)
Юлія Шинкарук (м.Вишневе)

Кіровоградська область:
Надія Частакова (м. Кропивницький)
Лісниченко Ю.С. (м. Кропивницький)

Львівська область:
Марія Гринько (с.Переможне Городоцького району)
Ольга Мончак (с.Переможне Городоцького району)
Данута Федух (с.Переможне Городоцького району)
Христина Іваняк (с.Переможне Городоцького району)
Уляна Шило (с.Переможне Городоцького району)
Олеся Кука (м. Новий Розділ)
Христина Гірняк (м. Новий Розділ)
Соломія Гулій (м. Новий Розділ)
Мар’яна Демберецька (м.Дрогобич)
Орест Козич (с.Зозулі, Золочівський район)
Галина Ганин (м.Буськ)

Миколаївська область:
Антоніна Яремчук (с.Лепетиха, Березнегуватський район)

Полтавська область:
Валентина Божко (м. Лохвиця)
Світлана Каленіченко (м. Велика Багачка)

Рівненська область:
Ніна Базан (с.Мульчиці, Володимирецький район)
Людмила Абрамчук (с. Олексіївка, Сарненський район)
Лілія Хурсяк (с. Балашівка, Березнівський район)
Наталія Епік (м. Рівне)

Тернопільська область:
Ольга Дутчак (м. Тернопіль)

Черкаська область:
Валентина Безугла (м. Умань)
Анжела Сокур (м.Черкаси)
Тетяна Забожко (м.Черкаси)
Ілона Драченко (смт Лисянка)

Чернівецька область:
Ірина Зелізко (с.Топорівці, Новоселицький район)

Переможці, які надіслали свої роботи електронною поштою, не зазначивши адреси проживання:
Роксолана Олексюк
Анна Калиниченко

Як зазначили у прес-центрі Українського радіо, листи надійшли з усіх областей України, а також з-за кордону (Молдова -2, Словенія – 1, Німеччина-1). Найактивнішими були слухачі Львівщини – понад 2500 листів та Києва – 2200.

Найменшій учасниці – Кірі Масюті з села Семенівки, що на Миколаївщині, 2 роки й 3 місяці, їй допомагала бабуся. А Софія Савчук з Івано-Франківська (7 років) разом із батьками пише радіодиктант уже вчетверте.

Найстаршими дописувачками цьогоріч визнано дев’яностодворічну Надію Павлівну Приходько з Тернопільщини та Олександру Макарівну Оріхович, яка лише у 88 років уперше наважилася відіслати свою роботу на радіо, хоча в акції бере участь постійно.

Чимало листів, крім самих диктантів містять відгуки: роздуми про українську мову, про відчуття єдності під час такої акції. Зокрема, Катерина Левченко з Дніпропетровської області пише: «…української мови ніколи не вивчала….я народилася на Кавказі, потім жила у Воронізькій області, мої дідусь та бабуся розмовляли українською….Мені так сподобалася ця мова, що почала говорити дідусевою мовою і більше ніколи не розмовляю російською…»

Нагадаємо, дев’ятого листопада,  в День української писемності та мови, на Українському радіо відбувся  шістнадцятий радіодиктант національної єдності. Диктант називався «На зламі тисячоліть»