Ангел, півень, маґодза і всі-всі-всі…

У «Зеленій канапі» відкрилася ювілейна різдвяна виставка

   Ярина Коваль   1689  

Оскільки роботи львівського живописця Михайла Демцю завжди дуже барвисті й настроєві, саме його «Півень» цього разу ліг в основу афіші традиційної різдвяної виставки у «Зеленій канапі», яка відкрилася тут на Андрія.

2

Це вже потім, коли художники − в експозиції взяли участь 43 автори − почали пропонувати для виставки своїх мальованих, ліплених чи виконаних в інших техніках півнів, мистецький куратор галереї Олеся Домарадзька згадала, що наступний рік, відповідно до Східного календаря, − рік Червоного вогняного півня. Але вирішила не перетворювати різдвяну виставку у «курник», зрештою, як і не зациклюватися на суто релігійному малярстві, яке цими днями пропонуватимуть увазі глядача чимало виставкових залів. Утім вісім «півнів», окрім уже згаданого, до експозиції все ж увійшли. Але влились у неї цілком органічно.

3

Відтак у підсумку, завдяки «натхненним новорічно-різдвяним духом» Романові Романишину, Борису Буряку, Володимирові Богуславському, Ользі Кваші, Ганні Друль, Петрові Сметані, Вікторії Проців, Іванні Войтович та іншим більше й менше іменитим творцям у живописі, графіці, скульптурі, склі, кераміці, текстилі, авторському лялькарстві, маємо приємні «алюзії на святкову художню естетику у дні, коли (як стверджує анотація до виставки – «ЛГ») неможливо і не варто жити іншими справами, крім святкових».

4

Цікаво те, що це вперше від часу виникнення галереї твори експозиції витіснили невід’ємний її атрибут – зелену канапу – із залів до входу. Як і те, що така тематична різдвяна виставка для галереї ювілейна – десята.

5

До речі, експонуватиметься вона тільки до 8 січня. Хоча, як запевнили у «Зеленій канапі», галерея працюватиме – на відміну від багатьох культурних осередків – також у державні вихідні: на Новий рік і Різдво.