14 грудня в Україні вшановують учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

Щорічно 14 грудня в Україні відзначають День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

     90211  

Саме 14 грудня було завершено будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС.

Офіційно цей день встановлений указом Президента України «Про День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС» від 10 листопада 2006 року № 945/2006.

У Львові сьогодні відбудеться низка заходів з ушанування жертв аварії на ЧАЕС.  Зокрема, на площі біля пам’ятного знака «Героям і жертвам Чорнобиля» відбудеться покладання квітів та віче. Також представники влади та громадськість міста спільно з духовенством помоляться панахиду за жертвами аварії на АЕС. Опісля у кінопалаці ім.О. Довженка триватиме вечір пам’яті.

З нагоди відзначення Дня ліквідатора наслідків аварії на ЧАЕС, відповідно до розпорядження міського голови Львова від 22.11.2016 № 633, призначено одноразову матеріальну допомогу дружинам/чоловікам померлих учасників ліквідації аварії на ЧАЕС та дітям-інвалідам внаслідок аварії на ЧАЕС – мешканцям м. Львова, які перебувають на обліку у відділах соціального захисту, у розмірі по 300 грн. кожному. На ці потреби в бюджеті міста закладено кошти у сумі 75 тис. грн.

«Ми віддаємо шану всім тим, хто ціною власного здоров’я й життя захистив нас і увесь світ від наслідків Чорнобильської катастрофи. Низький Вам уклін за мужність і героїзм та силу духу, проявлені при подоланні наслідків аварії. Вічна пам’ять і шана тим, чиє життя обірвав смертоносний атом. Щиро бажаємо Вам міцного здоров’я, невичерпної енергії, сімейного благополуччя, уваги держави і шани вдячних поколінь», – зазначила Наталія Демкович, начальник управління соціального захисту ЛМР.