Як новини впливають на ринок Форекс?

Макроекономічні та фінансові показники нерозривно пов'язані між собою і надають сильний вплив на торгівлю валютою. Як відомо, міжнародний фінансовий ринок Форекс піддається сильній волатильності і постійні коливання валютних котирувань, які виступають основним інструментом для торгівлі, виникають із-за появи нових фінансових новин, геополітичних подій та публікації фундаментальних статистичних звітів. Разом з тим, найбільший вплив на валютний ринок Форекс відіграє поява економічних новин, про що свідчать наведені нижче приклади.
     1034  

Кредитно-грошова політика

Миттєво відображаються на валютних котируваннях опубліковані дані про кредитно-грошової політики Центробанків провідних держав. І у випадку, якщо у новинах з’являються несподівані коментарі з приводу можливих змін в обліковій ставці або якщо ця ставка раптово починає мінятися, на валютному ринку починаються дуже різкі зміни котирувань.

Так, досвідчені трейдери, які цікавляться історичними даними або пам’ятають події 18 вересня 2007 року, напевно зробили певні висновки. Ви також можете звернути увагу на kalendarz ekonomiczny того часу й побачити на ньому запланований захід. Тоді представниками Федерального комітету резервної системи США було оголошено рішення по зниженню ставки на 0,5%, після того, як вона дуже довгий час неухильно зростала. Тим самим котирування EUR/USD почали стрімко рости, що яскраво відображено на годинному графіку. Саме втрата привабливості долара викликала різкий стрибок, одночасно зміцнивши позицію аутсайдера того часу – грошової одиниці Євросоюзу. Але подібна реакція носила тимчасовий характер.

Макроекономічні дані

Наступним за важливістю інформаційним приводом, який надає миттєвий і значний вплив на валютний ринок, є макроекономічні звіти і дані. Найбільш помітний ефект на валютні котирування макроекономічні дані показують квартальні показники ВВП Сполучених Штатів. Що цікаво, навіть досвідчені трейдери не завжди здатні передбачити реакцію фінансового ринку, адже якщо фактичні показники не зійдуться з очікуваннями або різниця в них виявиться набагато більше, коливання на ринку також будуть мати хвилеподібний характер з великою амплітудою.

В якості відповідного прикладу можна згадати прогнози щодо ВВП США, зроблені Бюро економічного аналізу 31 липня 2008 року, коли долар різко виріс по відношенню до всіх валют. Сталося це через те, що очікування експертів вказували на зміни в розмірах +2,3%, в той час як реальні показники виявилися меншими і склали +1,9%. На годинному графіку того часу виразно видна велика свічка в котируваннях валютної пари EUR/USD, яка з’явилася одразу після публікації даних по ВВП.

Геополітичні події

Істотний вплив на валютний ринок справляють і геополітичні події:
• політичні скандали;
• військові конфлікти;
• світові угоди;
• терористичні атаки;
• випробування потужної зброї.

У свою чергу, навіть якщо намітилася стала тенденція, навіть вона може бути порушена раптовою реакцією на події, що відбуваються. Так, події 11 вересня стали причиною для початку військових дій в Іраку і Афганістані, підвищення фіскального боргу та збільшення військового бюджету США. І місячні графіки валютної пари EUR/USD виразно показують, що саме з другої декади вересня почалася «бичача» тенденція, що змінила «ведмежий» тренд. З тих пір долар почав поступово втрачати в ціні.

Таким чином, трейдерам доводиться постійно реагувати на новини зі світу фінансів, політики та інших сфер нашого життя. Ігнорування веде до неухильним фінансових втрат у зв’язку з різкими стрибками валют і непередбачуваним поведінкою ринку. Тут навіть не має значення, який ви обрали тип торгівлі – добовий або довгостроковий, оскільки ваші валютні котирування все одно піддаються сильним змінам.

Спеціалісти із Admiral Markets Poland радять – якщо ви маєте намір добитися успіхів в торгівлі на фінансовому ринку Форекс, не втрачайте часу, слідкуйте за новинною стрічкою, аналізуйте події, що відбуваються, робіть на їх підставі раціональні і логічні висновки, отримуйте заслужений прибуток і не зупиняйтеся на досягнутому