Леонід Буряк: «Динамо» потребує якісних легіонерів»

Авторитетний фахівець, екс-тренер національної збірної України та київського «Динамо» Леонід Буряк проаналізував виступ наших клубів у єврокубках.

 |  Роман Бойко   1023  

Нагадаємо, цього тижня відбулися останні матчі групового раунду Ліги чемпіонів та Ліги Європи. Із трьох представників України лише донецький «Шахтар» виборов путівку в наступне коло ЛЄ. З цього ж турніру луганська «Зоря» вилетіла, набравши тільки одне очко. Київське «Динамо» вилетіло з ЛЧ, здобувши єдину перемогу лише в останньому турі.

Детальніше про це «Львівській газеті» розповів Леонід Буряк.

Про «Динамо» у Лізі чемпіонів

Остання перемога над «Бешикташем» (6:0), трохи підсолодило гірку піґулку. Однак це не змінює загального враження від виступу в Лізі чемпіонів. Киянам конче потрібне підсилення якісними легіонерами. У кожну лінію потрібно 2-3 гравці. Без цього не варто розраховувати на успішні виступи в єврокубках. Так, у «Динамо» є талановита молодь. Але це − інший рівень, для молоді потрібен час. Щоб добитися успіху в наступному сезоні, потрібні хороші легіонери. Вони також сприятимуть прогресу молоді. «Динамо» потрібно позбутися баласту і запрошувати нових гравців.

Дехто каже, що молодь «Динамо» вже може досягати результату. Не потрібно переоцінювати ситуацію. Такі гранди світового футболу, як «Барселона», «Манчестер», мають свої хороші дитячі школи. У них багато добрих виконавців. Але в основі команди своїх вихованців не так багато грає. Молодь повинна у когось вчитися.

Про нерезультативну, але симпатичну «Зорю»

Крім результату, в «Зорі» ве було позитивно. Такий досвід дуже важливий і корисний. Думаю, у луганчан була одна з найскладніших груп у Лізі Європи. А зіграти з такими грізними суперниками дуже здорово. Тому, виступ «Зорі» позитивний, заслуговує на високі оцінки. Тепер головне − зберегти команду, що буде непросто зробити, адже чимало гравців в оренді у «Шахтаря».

Так, суперники могли ставитися до «Зорі» з певною недооцінкою. Але ніхто не заперечить, що луганчани зараз у хороших кондиціях, грають у сучасний футбол. Вони зуміли створити конкуренцію «Динамо». Тепер, як уже говорив, головне зберегти команду.

Про найкращий український клуб – «Шахтар»

У «Шахтаря» була дуже проста група, тому оцінити силу «Шахтаря» наразі складно. Побачимо результати жеребкування наступного раунду, виступ там «гірників». Після цього будемо говорити про потужність донеччан. У «Шахтаря» є хороша молодь, хороші лідери. Свою силу вони доводять у чемпіонаті України, в Лізі Європи здобули перемоги в усіх іграх.