Ведмеді з реабілітаційного центру в Карпатах не можуть впасти в сплячку (ФОТО)

     2306  

Деяким мешканцям Реабілітаційного центру для бурих ведмедів, створеного в Національному парку «Синевир» у Карпатах, не вдається впасти у сплячку. Як зазначають у Karpaty.info, тваринам дається взнаки «важке минуле» в неприродній близькості до людей. Майже всі ведмеді, які потрапляють у реабілітаційний центр, мають психологічні травми. Попри те, що в Україні диких ведмедів залишилося не так багато, і вони внесені до Червоної книги, браконьєри досі на них полюють.

Фото: Національний природний парк «Синевир» 

Довідка. Національний парк «Синевир» створений 1989 року. Основним предметом дослідження та охорони «Синевиру» є територія верхів’я Тереблянської долини Закарпаття.

Природний парк розташований у західній частині Ґорґан; його більша частина належить до високогір’я.

Важливим проектом, який реалізують працівники парку «Синевир», є Реабілітаційний центр для бурих ведмедів, що займає площу 12 га. Під захист сюди потрапляють тварини, які зазнали жорсткого поводження чи яких утримували в неволі без відповідних умов. Також тут ведуть роботу з відтворення природної популяції (в Україні нараховано бллизько 300 особин) та поглиблення досліджень найбільшого хижака України.

Вольєр реабілітаційного центру розташований в лісі. Тут зроблені 6 кліток та 2 секції для утримання тварин різного віку та за станом здоров’я. Є басейни і барлоги. Усю територію огороджено електромережею. Працівники центру спорудили «ігрові конструкції» для пришвидшення адаптації тварин.