Українець намагався привезти із Польщі заборонені товари

     652  

Учора громадянин України, мешканець Львівщини, прибув з Республіки Польщі у пункт пропуску «Грушів – Будомєж» смугою спрощеного митного контролю «зелений коридор», чим заявив про відсутність у нього будь-яких товарів, які належать до категорії, на переміщення яких через митний кордон України встановлено заборони чи обмеження.

Під час огляду автомобіля «Audi 80» у митників виникла підозра щодо наявності в ньому таких предметів. Авто скерували в місце поглибленого огляду транспортних засобів, де окрім заявленого товару, було виявлено роутери, маршрутизатори, WI-FI адаптери тощо.

Ці товари відповідно до ст. 197 МК України та Постанови Кабінету Міністрів України № 436 від 21.05.2012 року (Додаток 12) є обмеженими до переміщення через митний кордон України, а саме для їх переміщення треба мати дозвільні документи, супровідну документацію (інструкцію з експлуатації електричного та електронного обладнання або лист від виробника про відповідність електричного та електронного обладнання вимогам Технічного регламенту обмеження використання деяких небезпечних речовин в електричному та електронному обладнанні).

Отже, в діях громадянина України є ознаки порушення митних правил, передбаченого статтею 471 Митного кодексу України. Тобто переміщення через митний кордон України товарів з приховуванням від митного контролю. 18 предметів порушення митних правил вартістю понад 40 тис грн.  вилучено. За цим фактом складено протокол. Справу скерують до суду, інформує прес-служба ГУ ДФС у Львівській області.