7 основних секретів організації дешевих мандрівок

Сам собі турфірма

7 основних секретів організації дешевих мандрівок

Уляна Куйдич, 2 грудня 2016

Коли бачите заголовки на кшталт «100 варіантів, як подорожувати безкоштовно», не вірте − безплатного нічого не буває. Можна їхати автостопом, жити в наметі, харчуватися запасами гречки, привезеними з дому (але навіть тут доведеться витратитися – закупити гречку), та й не забуваймо: час – це також ресурс. Утім, якщо ресурсу «час» у вас таки трохи більше, ніж ресурсу «гроші» − подорожувати можна вкрай бюджетно, хай і не безплатно.

Плануємо подорож заздалегідь

Зазвичай найкращі ціни на авіаквитки компанії виставляють за два-три місяці. Для прикладу – зараз саме час скуповуватися квитками на кінець січня-лютого − початок березня. За кілька тижнів до подорожі дешеві квитки трапляються в разі, якщо конкретний рейс катастрофічно погано заповнюється, але спланувати цей момент майже не реально. Про подорож у пікові дати – Новий рік, літні канікули (липень-серпень) − варто заморочуватися ще раніше, інколи навіть за півроку-дев’ять місяців. Для прикладу, з польського Катовіце квиток на Канарський острів Лансароте зараз можна купити за 30 євро, з Варшави у Неаполь – за 13 євро, а з Вроцлава в Барселону – за 20 євро.

lanzarote

neapol

barcelona

 

Розбиваємо витрати

З попереднього пункту випливає наступний – простіше щомісяця відкладати невеликі суми, ніж одразу заплатити кілька сотень євро. Так, за три місяці до мандрівки можна купити авіаквитки, за два місяці – пошукати житло, а за місць − придбати квитки на місцевий транспорт. Останнє, до речі, недооцінювати не варто, особливо коли йдеться про лоукости: часто вони літають у неосновні аеропорти, і буває так, що добратись з аеропорту до міста виходить дорожче, ніж коштує сам квиток на літак. Серед найпопулярніших європейських аеропортів це − Париж/Бове (автобус коштує 16 євро), Амстердам/Ейндховен (22 євро), Барселона/Жирона (16 євро), Венеція/Тревізо (11 євро) тощо. До того ж ці аеропорти в глухомані дуже часто межують з малими, але цікавими містечками. Наприклад, Жирона чи Бове заслуговують на те, щоб провести там кілька днів.

Квитки на внутрішній транспорт, не тільки в аеропорт, у багатьох країнах є сенс також купувати заздалегідь – бувають суттєві знижки.

Їдемо не в сезон

Усім відомий закон економіки – попит народжує пропозицію. В авіакомпаній це працює трохи не так: підвищений попит народжує не ще більше дешевих квитків, а навпаки – високі ціни, оскільки перевізники знають, що під час свят та канікул вони обов’язково продадуть місця в літаках. І якщо з Новим роком щось придумати складно – майже увесь світ його святкує 1 січня (вкотре задумуюся, чому не 1 липня − кілька додаткових вихідних влітку тішать значно більше), то з іншими датами можна й побавитися. Так, їхати в Іспанію, Португалію чи Італію у серпні просто нема сенсу. По-перше, спека нереальна, по-друге, дорого й купа народу. Зовсім інша річ − кінець вересня-жовтень. Майже на всьому Середземномор’ї панує чудова літня погода, а от ціни стрімко падають.
weather

 

Летимо через основні хаби

Це правило працює не завжди, але часто. З великих аеропортів зловити дешевші квитки простіше, ніж з менших. Для українців вікном в Азію є Стамбул, а Брюссель – у країни Карибського басейну.

У Європу дешевше летіти з Варшави чи Будапешта

Звіряємо ціни на різних сайтах і пошуковиках

Усі сайти, які торгують авіаквитками, можна умовно розбити на два види: пошуковики й агрегатори. Перші, як можна здогадатись із назви, − це пошукові системи, які перевіряють сайти авіакомпаній та агрегатори. Самі вони квитків не продають, а лише перескеровують вас на відповідний інтернет-ресурс. Мій улюблений з-поміж них – skyscanner. Сайт уміє шукати квитки з одного конкретного міста чи країни по всьому світу і без вказування конкретної дати. З мінусів – часто показує старі або недійсні ціни, тому все потрібно перевіряти вручну. Також бачить не всі лоукости (сайти останніх часто закриті для пошукових машин).

Агрегатори – це сайти-агентства, які продають квитки. В Україні найбільший такий – tickets.ua, у світі найбільші – kayak.com, expedia.com, orbitz.com. Щоб знайти найліпшу ціну, потрібно перевіряти всі ці сайти, а часто й різні мовні версії.

skyscanner

Як авіакомпанії намагаються здерти з нас більше грошей

Сайти авіакомпаній та агентств не завжди, але часто, можуть показувати різну ціну користувачам з різних пристроїв та з різних країн. Так, найімовірніше, власники «еплівських» девайсів бачитимуть ціну дещо вищу, ніж користувач, який заходить у мережу зі старенького комп’ютера. Також цінник може різнитися для країн: для прикладу, з американців, британців і представників інших «багатих» країн спробують зняти на кілька доларів більше. А ще сайти запам’ятовують історію пошуку, і якщо ви протягом двох тижнів будете шукати конкретний напрямок на певні дати, не виключено, що ціна саме для вашого комп’ютера зростатиме.

Як із цим боротися? Насамперед ведіть усі пошуки в анонімному вікні браузера (у «хромі» включається клавішами Cntrl+Shift+N). Якщо ж бачите, що ціна починає підніматися з кожним вашим візитом, спробуйте перевірити її з іншого комп’ютера.

anonim

Де, як і коли шукати житло?

З пошуками житла алгоритм такий самий, як і з квитками: шукаємо заздалегідь, перевіряємо різні варіанти. Тут також треба дивитися, наскільки завантажені будуть готелі у конкретному місті. Якщо попит низький, цілком можливі хороші знижки останньої миті, якщо ж попит високий, навпаки, в останню хвилину можна залишитися не те, що без знижки, а й без даху над головою.