Порошенко дозволив Нацраді штрафувати теле- і радіоканали

     571  

Документ ухвалили з метою захисту інформаційного простору держави.

Президент Петро Порошенко підписав Закон України № 1715-VІІІ «Про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Про це інформує прес-центр глави держави.

“Документ ухвалено з метою захисту інформаційного простору держави, своєчасного реагування на виявлені загрози та їхнє припинення. Ним запроваджується дієвий механізм безпосередньої відповідальності за порушення положень Закону України «Про телебачення і радіомовлення», передбачені частиною другою статті 6 – поширення закликів до насильницької зміни конституційного ладу України; розв’язування війни, агресивних дій або їх пропаганди; необґрунтованого показу насильства; пропаганди винятковості, зверхності або неповноцінності осіб за ознаками їхніх релігійних переконань, ідеології, належності до тієї чи іншої нації або раси, фізичного або майнового стану, соціального походження”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що суб’єкт господарювання, який перебуває під юрисдикцією України має здійснювати ретрансляцію програм та передач лише за умови відповідності їхнього змісту вимогам законодавства України, Європейської конвенції про транскордонне телебачення та у разі їхнього включення до переліку програм, що ретранслюються, за рішенням Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.

Згідно із Законом, Національна рада з питань телебачення і радіомовлення отримує змогу оперативно реагувати на порушення та вживати відповідних заходів щодо їхнього припинення.