Хто з переселенців може розраховувати на субсидію

Аби отримувати допомогу від держави на оплату житлово-комунальних послуг, не обов’язково бути зареєстрованим на житловій площі

     1476  

perspektyvy.kiev.ua

Відповідно до постанови Кабміну № 848, внутрішньо переміщені особи, навіть не маючи реєстрації у житловому приміщенні, в якому вони фактично проживають, можуть звертатися по субсидії. Для цього вони у структурний підрозділ з питань соціального захисту населення за місцем проживання, повинні подати такі документи: заяву про призначення житлової субсидії, декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися по призначення житлової субсидії і договір найму (оренди) житла.

Якщо внутрішньо переміщені особи мають інші доходи, інформація про які відсутня у державній фіскальній службі, пенсійному фонді, фондах соціально страхування тощо, то таким особам слід подати довідки про доходи чи письмове пояснення, в якому зазначити розмір доходів.

Субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового призначається особі, яка не зареєстрована, але фактично проживає у житловому приміщенні (будинку) на підставі договору найму (оренди) житла, якщо їй нараховується плата за житлово-комунальні послуги.

Вимога відкриття особового рахунку, як було раніше, зараз не є обов’язковою. Свідченням того, що дана особа оплачує вартість житлово-комунальних послуг, а не власник житла, – є відповідний пункт в договорі оренди. Окрім того, в ньому варто зазначити кількість людей, які будуть проживати в даному помешканні. За наявності договору найму (оренди) субсидія призначається з місяця звернення до дати закінчення опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяців, та до кінця місяця, в якому закінчується термін дії договору найму (оренди).

У разі якщо вартість фактично використаної послуги менша, ніж обов’язкова частка витрат на оплату цієї послуги, внутрішньо переміщені особи мають сплачувати її фактичну вартість. Сума субсидії, яку було переказано і яка не використана внаслідок економії споживання послуг, зараховується виконавцем/виробником як оплата послуг, у тому числі обов’язкової частки платежу домогосподарства, на наступні розрахункові періоди.

Рішення про призначення (не призначення) субсидії приймається протягом десяти днів після подання заяви та отримання зазначених вище відомостей. При цьому структурним підрозділом з питань соціального захисту населення повідомляється заявнику про призначення (не призначення) житлової субсидії.

Субсидія для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначається один раз на календарний рік за особистим зверненням громадян.

У разі коли через несплату вартості фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії надання субсидії припинено, громадянин набуває право на її призначення на наступний період після подання документів, що підтверджують погашення заборгованості, яка виникла за період отримання субсидії.

Незважаючи на те, що субсидія є безповоротною, є випадки, коли внутрішньо переміщеній особі доведеться повернути допомогу від держави. Це можливо тоді, коли субсидію перерахували надміру внаслідок свідомого подання громадянином документів з недостовірними відомостями або неповідомлення громадянином про вищезазначені зміни.

Для того щоб здавати власне майно (квартиру, будинок, кімнату) в оренду, необов’язково реєструватися приватним підприємцем. Якщо власник здає таке майно фізичній особі, то відповідальним за нарахування та сплату податку до бюджету є орендодавець.

Оксана Яковець, радник Міністерства соціальної політики України з питань внутрішньо переміщених осіб у Львівській області