У Брюсселі стартує саміт «Україна-ЄС»

24 листопада у столиці Бельгії розпочинається 18-й саміт «Україна-ЄС». Президент України Петро Порошенко сьогодні в Брюсселі зустрінеться з керівництвом Європейського союзу в рамках саміту «Україна-ЄЄ».
     566  

Також на 24 листопада запланована зустріч Порошенка з президентом Європейської ради Дональдом Туском і головою Єврокомісії Жан-Клодом Юнкером.

Розмова проходитиме на тлі побоювань Києва, що обраний президент США Дональд Трамп послабить після вступу на посаду в січні політику Заходу з протидії агресії Кремля. ЄС на своєму наступному саміті в грудні якраз має обговорити продовження на шість місяців санкцій, запроваджених щодо Росії в 2014 році.

Внутрішні реформи в Україні, питання безпеки та розв’язання конфлікту на сході України будуть на порядку денному, як і питання про безвізовий режим. Втім, очікується, що конкретних дат запровадження безвізового режиму під час зустрічі все ж називати не будуть.

Серед документів, які можуть бути підписані на саміті – угоди у сфері енергетики, антикорупції, співпраці із Європолом тощо.

Нинішній саміт «Україна-ЄС» буде 18-м за ліком і наступним після укладення Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Джерело: Радіо Свобода