На саміті Україна-ЄС планують обговорити безвізовий режим і Мінські домовленості

     675  

На саміті Україна-ЄС, який пройде 24 листопада в Брюсселі, буде обговорюватися питання лібералізації візового режиму і виконання Мінських угод.

Про це повідомляється на сайті Європейської ради.

На 18-му саміті ЄС представлятимуть президент Європейської ради Дональд Туск і президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер.

Президент Петро Порошенко представлятиме Україну.

“Лідери обговорять відносини Україна-ЄС, а також лібералізацію візового режиму, виконання Мінських угод, програми реформ і боротьбу з корупцією в Україні”, – зазначається в повідомленні.

Саміт Україна-ЄС в цьому році переносився двічі.

Спочатку, за домовленістю обох сторін, його перенесли з травня на вересень (така ситуація склалася через невизначеність наслідків референдуму в Нідерландах щодо Угоди про асоціацію Україна-ЄС і в очікуванні референдуму e Великобританії).

У вересні саміт знову відтермінували. У дипломатичних колах це пояснювали необхідністю забезпечити його конкретними результатами, зокрема, затвердженим рішенням європейських інституцій щодо надання Україні безвізового режиму.

26 вересня профільний Комітет Європарламенту проголосував за внесення України до списку країн, з якими ЄС вводить безвізовий режим, а також за початок переговорів між трьома інститутами (Європейським парламентом, Європейською комісією та Європейською радою) щодо безвізового режиму для України.

Незабаром на сайті Ради ЄС нарешті з’явилася офіційна інформація – 18-й саміт Україна-ЄС відбудеться 24 листопада в Брюсселі.