Анна Музичук: «За Монако граю багато років»

Сестри Анна і Марія Музичук із Львівщини поповнили власну колекцію черговим трофеєм

     2428  

Фото: zik.ua

Галичанки в Сербії стали переможницями клубного чемпіонату Європи з шахів серед жінок. Обидві виступали у складі команди Монте-Карло. У складі цієї команди, яку до початку змагань вважали фаворитом, виступала чинна чемпіонка світу Хоу Іфань, а також Кремплінг і Скріпченко. Зіркова команда успішно перемагала усіх суперників і вже за тур до завершення чемпіонату стала недосяжною для інших команд.

Про перемогу в Сербії «Львівській газеті» розповіла Анна Музичук.

– Анно, наскільки престижний клубний чемпіонат Європи?

– Цей турнір дуже престижний, його проводять уже багато років. Чимало країн проводить національні клубні змагання, переможці яких їдуть на першість Європи. Клубного чемпіонату світу немає, тому чемпіонат Європи є найпрестижнішим турніром на клубному рівні, на якому змагаються представники різних континентів.

– Україна не має власної команди?

– У нас була чоловіча команда кілька років тому. Вона навіть була бронзовим призером.

– А клубні чемпіонати України проводили?

– Проводили, але вони не були представницькими, оскільки є проблеми із фінансуванням.

– Ваша команда з Монте-Карло, чи це просто назва?

– Ми справді представляли Монако. Я граю за цю команду багато років, для мене це вже четвертий титул.

– У вашій команді були місцеві шахістки чи лише легіонерки?

– Була дівчина із Франції, її можна назвати місцевою.

– Якби українська футбольна команда виграла Лігу Європи, про це би говорили б з півроку. До тріумфу шахістів такої уваги немає. Прикро, мабуть, через таку несправедливість?

– Так, справді… В Україні є лише один вид спорту. Усі обговорюють навіть якісь незначні деталі, незначні успіхи футболістів. Фінансування футболу, підтримка – на дуже пристойному рівні. У багатьох інших видах спорту є значно кращі успіхи, але і близько немає такого фінансування. Це, зокрема, і в шахах. Ми серед фаворитів на великих міжнародних стартах, але не маємо такої уваги, як футболісти. Намагаємося зі свого боку робити все для популяризації шахів, але наразі склалася така прикра ситуація.

– Між суперницями може бути дружба? Я про те, що Ви, Ваша сестра Марічка Музичук та її недавня суперниця у матчі за світову шахову корону Хоу Іфань грали в одній команді…

– Ви тільки про нас трьох запитуєте? (Сміється) На найвищому шаховому рівні ми не один рік, давно знаємося. З усіма нормально спілкуємося. Не чула, щоб хтось із кимсь не спілкувався, ворогував. Проблем із комунікацією немає. Але і близької дружби також. Ми все-таки конкурентки, тримаємося на дистанції.

– Хоу Іфань могла дати Вам пораду, як почати гру, на що звернути увагу? А Ви їй щось радили? Все-таки однією командою були…

– Ні, ми ж все-таки конкурентки. Серед провідних шахісток світу такого не практикується. Звісно, я Марічці можу давати поради, вона – мені. Ми можемо звернутися до когось із чоловічої збірної України по пораду, ми ж не конкуренти. Але щоб мені щось радила Хоу Іфань чи навпаки – це складно уявити.

– Ви цього року ще десь плануєте виступати?

– У мене попереду ще три турніри (усміхається). Найперший з них − у Мюнхені. Також ще виступлю на чемпіонаті світу в Катарі.

Розмовляв Роман Бойко