Ода чоловікові

В історії кожної жінки має статися правильний чоловік. Не справжній, а саме правильний, не бути, а саме статися

     25920  

Прийти і стати подією усього життя, змінити траєкторію руху думок, розсунути плани і впевнено вмоститися саме у центрі одного окремо взятого всесвіту. І то нічого, що він іншим може здаватися неправильним, не на місці, головне, щоб жінка відчула сама, що це − він, що він вчасно і назавжди. Ні, не кажіть, що назавжди – це нісенітниця, мрія, ілюзія, казка, самообман! Правильний чоловік – це таки назавжди, бо попри всі «а раптом?», «як завжди…», «так сталося…» і «…життя…», такий чоловік лишає в житті слід, який нагадує і нагадуватиме: це є, це було!

З правильним чоловіком жінка хоче народжувати дітей, хоче множити знаки долі, щоб щоразу самій дивуватися, що це відбувається саме з нею і саме з цим чоловіком. Таким неідеальним! Таким інопланетно іншим! Таким іноді незрозумілим і чужим, але нестерпно своїм і рідним. Занурення відбулося. Життя…

Правильний чоловік не ставить умов, не заганяє у залежності, але окреслює рамки, в яких, проте, так добре, як під пуховою периною над ранок. Він надихає, підштовхує і вірить, без зверхності, просто і по-братерськи. З ним можна помилятися, бути тисячу разів неправою, але так і не відчути анафему. З ним не хочеться змагатися, з ним не рвешся уперед, бо направду хочеться іти за руку. З правильним чоловіком жінка почувається у правильному місці і в правильний час.

Можна любити різну музику, дивитися різні фільми, читати різні книжки і належати до різних поколінь, але з розуму сходити разом і майже зовсім однаково. І в дуже відповідальні, серйозні моменти згадувати якісь абсолютно безумні справи і то червоніти, то реготати. З правильним чоловіком реготати і хіхікати доводиться часто – це закон, за яким емоції і почуття категорично не можна стримувати. (Чоловіче, ти пам’ятаєш ботанічний сад у Києві?)))

Чоловіка треба приймати, не прагнучи змінити ні на йоту, не зазіхаючи на те, що відбувалося до цього. Любов терпляча і мудра, вона − не урок, вона нічого не вчить, не міняє минуле, вона або є, або її нема. Зараз, у цю мить. У житті правильного чоловіка жінка – це підкорення космосу, але без підготовки, це іспит на стресостійкість, який ніколи не закінчується. Усе починається з імпульсу і бажання. Заговорити, доторкнутися, відчути. І говорити, доторкатися, відчувати ще і ще. Із правильним чоловіком – життя, як у бухті: тут теж бувають шторми, тут теж кипить вода, а хвилі розбиваються об каміння, але тут є відчуття захищеності, упевненість, що з головою не накриє, у відкрите море не віднесе. І можна разом гойдатися на хвилях, коли буря мине.

love-or-not-love

Фото: persiansinla.com

Я не вмію плавати і боюся води. Не склалося. Але люблю спостерігати за тими, хто робить це майстерно. І стосунки жінки та чоловіка мені часто нагадують плавання. Із правильним чоловіком − це як пливти брасом: не надто ефектно і видовищно, але зате мало шуму, велике коло огляду і не складно долати великі дистанції. З неправильним чоловіком усе навпаки: як не батерфляй, то кроль: сильно гребеш, здіймаєш хвилі, робиш бризки і швидко втомлюєшся. Один наповнює, а інший – спустошує. І немає безглуздіших стосунків, аніж ті, в яких виснажуєшся.

Мій чоловік каже, що я печу найсмачніший у світі брауні. Він їв їх тисячі у різних куточках світу, а мій вважає найкращим. Іноді я печу його просто для того, щоб відчути на смак чоловікові слова. Насправді це велика сила: чути те, що важливо. І знати, що те, що ти робиш, – потрібне і важливе. Саме йому і саме зараз. І все вчасно. Коли ми довго не бачимося, мені хочеться бодай якось доторкатися до його світу, і я зачудовано слухаю його повсякденні історії про незнайомих мені людей, про місця і його нові ідеї. І я розповідаю, що читаю, де була, що робила. Наші розмови про побут, Трампа, книжки, погоду – це так звично і так по-простому, як і в усіх, з тією лише різницею, що між нами 2500 км.

Бути жінкою. Я навчилася бути жінкою. І зрозуміла, що це можливо тільки тоді, коли поруч є правильний чоловік. Він дає можливість бути жінкою, навіть дівчинкою. Правильний чоловік бачить жінку гарною, любить її складочку на животі, цілує волосся, читає хворій напам’ять Чуковського і Агнію Барто. І просто робить так, щоб вона могла йому вірити. А що у відповідь? Правильний чоловік отримує від жінки найвищий дар: безумовну любов і прийняття, без нестримного прагнення підігнати під себе, під чиїсь стандарти, без бажання змінити і зробити зручним.

Коли за вікном падає сніг, особливо хочеться тепла. Загорнутися у ніжність, разом пити гаряче какао, лінуватися готувати складні страви, щоб не тратити дорогоцінний час. Просто говорити, просто сміятися, сперечатися і обніматися. Сьогодні, тут. Бо ніхто не знає, що буде завтра. Обніміть своїх чоловіків, якщо вони поруч, бо це велике щастя – спати на руці того, хто змінив історію твого життя. Чоловіче, я скучаю.

love_unusual_declaration_of_love_037418_

Фото: wallpaperscraft.com

P.S. Я виношувала цей текст дуже давно і все відкладала. У кожної з нас своє уявлення про щастя, стосунки, чоловіків. А портрети чоловіків бувають дуже різними. Кожен прочитає у тексті щось своє, а я пишу про своє. Не похвалитися, ні. Пишу не для чиєїсь заздрості чи дотепу, а щоб нагадати собі й іншим, що цінувати щастя треба у мить щастя, а дякувати – у мить, коли відчуваєш вдячність. Усе має бути вчасно і щиро. І якщо хочеться сказати про любов – кажімо, чоловікам це, може, ще важливіше, бо люблять вони такими самими вухами, що й ми. І теж хочуть знати, що їх люблять і цінують. Робімо щасливими тих, хто робить щасливими нас. Поза рутиною стільки можливостей, використовуймо їх!