У Львові проведуть дитячий хоровий фестиваль «Співаймо канон»

     1558  

18-20 листопада у Львові триватиме відкритий дитячо-юнацький хоровий фестиваль-конкурс «Співаймо канон». Цього року у заході візьмуть участь 39 дитячих і юнацьких хорів із 7 областей України – понад 1200 осіб.

Про це повідомили в департаменті з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА.

«Окрасою цьогорічного хорового свята стане поезія Каменяра та, у виконанні зведеного хору учасників фестивалю, вперше прозвучить твір львівського композитора Мирона Дацка на тексти Івана Франка «Розвивайся, лозо, борзо». Також, для підвищення професійної майстерності хормейстерів дитячих хорових колективів, проведемо тематичний семінар і майстер-класи», – зазначила директор департаменту Христина Береговська.

За її словами, метою фестивалю є популяризація дитячої хорової музики, підвищення рівня виконавської майстерності дитячих та молодіжних хорових колективів, залучення дітей та молоді до вивчення спадщини національного хорового мистецтва, ознайомлення з методикою та досвідом роботи сучасних хорових колективів.

Докладна інформація – за посиланням.

Довідка. Дитячо-юнацький хоровий фестиваль «Співаймо канон» проводять щорічно з 2010 року. Його задумали і втілили в життя львівські хормейстери та педагоги – Євгеній Карпович, Світлана Карпович та Наталія Манько.

За час свого існування, фестиваль об’єднав дітей та молодь з понад 60 вітчизняних колективів. Впродовж 2010-2015 років видали методичний посібник «55 творів для дитячого хору, написаних у формі канону», «Методичний збірник хорових творів для дитячого хору», збірник Юрія Антківа «Сольфеджіо».

2012 року фестиваль проходив з присвятою Богдані Фільц (з нагоди 80-ліття від дня народження композиторки), 2013-го – присвячений творчості львівських композиторів, 2014 року – ювілею 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка, а 2015-го – присвячений 150-й річниці від дня народження митрополита Андрея Шептицького.