Міськрада Львова співпрацює з Генпрокуратурою – Пайонкевич

 |    567  

Начальник юридичного управління ЛМР Гелена Пайонкевич зазначила, що працівникам правоохоронних органів, які мали проводити обшуки в міській раді Львова, надали всі необхідні документи.

«Сьогодні на сайті Генпрокуратури з’явилась новина про те, що працівники Генеральної прокуратури спільно з працівниками Національної поліції проводять слідчі дії в кабінетах міської ради щодо встановлених фактів зловживання службовими особами міської ради при укладенні тих чи інших правочинів під час реалізації проекту індустріального парку.

З цього приводу я хочу сказати 4 речі. Перше: факт зловживання службових чи не службових осіб може бути встановлено рішенням суду. Станом на сьогодні цього питання в жодному суді не розглядали. Тобто, це є кримінальне провадження, яке до кінця не доведене. Друге – щодо обшуків. Сьогодні до нас прийшли представники Генеральної прокуратури з постановою Печерського районного суду Києва про проведення обшуку в приміщеннях міської ради. Оскільки ми вважаємо, що нам нічого боятися, ми вирішили співпрацювати з представниками Генеральної прокуратури. Провели нараду, зібрали всіх необхідних посадових осіб, і всі документи, які цікавили колег з Генпрокуратури, вони отримали добровільно. Тобто, якщо ви зараз пройдетеся коридорами міської ради, ви побачите, що в жодному з кабінетів обшук не проводять, ми надали всі документи на їхню вимогу. Третє: усі ці документи ухвалювали публічно, їх було опубліковано на сайті міськради. Будь-яка фізична чи юридична особа або ж правоохоронні органи мали можливість із ними ознайомитись. І останнє: щодо голландської компанії СТР, яка перемогла при реалізації проекту індустріального парку. Зазначу, що цій компанії у всіх країнах Європи земельні ділянки давали безкоштовно. Тобто міста передавали їм повністю готові земельні ділянки під реалізацію цих проектів. Та ситуація, яка зараз є, м’яко кажучи не заохочує того, щоб інвестори приходили до Львова з бажанням реалізовувати ті чи інші проекти. Наголошую: місто є відкритим до співпраці, і всі документи, з якими хочуть ознайомитися правоохоронні органи, невідкладно їм нададуть.

Ми готові надати всі пояснення, які від нас вимагатимуть. Ідеться про земельні ухвали, конкурсну документацію й оцінку землі. Це все було передано. Це земельна ділянка в Рясне-2 під індустріальний парк, обсягом близько 30 га. Згідно із Законом «Про індустріальні парки», інвестору не може передаватися менша земельна ділянка. Реалізація проекту стартувала у 2013 році, тобто ми поступово вчиняли низку тих чи інших дій. У нас був відповідний конкурс, затверджено його результати під час роботи минулої каденції. Ця компанія перемогла.

Індустріальний парк – це комплекс будівель, споруд, виробничих підприємств, підприємств, які надають ті чи інші послуги, які управляюча компанія будує на вимогу операторів, які будуть здійснювати там діяльність. Ця компанія – СТР – реалізувала декілька успішних проектів, зокрема, на території Чехії. Також вони успішно реалізували проект з будівництва ІТ-парку, також на території Чехії. Тобто, це нормальна європейська компанія, яка має бажання, а я сподіваюсь, що вона досі його має, працювати зі Львовом», – розповіла Гелена Пайонкевич, начальник юридичного управління ЛМР.

Нагадаємо, сьогодні прес-служба Генпрокуратури України повідомила, що силовики проводять обшуки у Львівській міській раді. Службовців Львівської міської ради підозрюють у заволодінні за попередньою змовою чужим майном в особливо великих розмірах шляхом зловживання своїм службовим становищем.

За інформацією джерел «Львівської газети», йдеться про ділянку, яку Львівська міська рада продала ТзОВ «СіТіПарк Львів» під створення індустріального парку на Рясне-2.