Волонтерський потяг «Труханівська Січ» – новий формат об’єднання України

     886  

20 жовтня із Центрального залізничного вокзалу Києва відправився в подорож третій Потяг єднання України «Труханівська Січ». Понад два тижні, до 6 листопада, майже 170 пасажирів поїзда відвідували міста і села Західної України. Учасниками цієї акції були студенти, волонтери та військові з Луганської та Донецької областей.

Перші дві подорожі Потяга єднання відбувалися з 20 по 29 квітня і з 21 по 26 травня. Їхній маршрут пролягав прифронтовими містами на Сході України. Пасажирами були волонтери, митці, активісти та медики з західного регіону. Така акція стала можливою завдяки ініціативі 78 громадських організацій, яку підтримали Президент України Петро Порошенко, народні депутати України, Міністерство оборони, Генеральний штаб ЗСУ, ПАТ «Укрзалізниця» та УПЦ КП.

Як повідомив на підсумковій прес-конференції, яка відбувалась в Українському домі, народний депутат України Ярослав Дубневич, ця акція отримала схвалення на Всеукраїнському рівні бо основною її метою є консолідація суспільства, розвиток волонтерського руху, розвінчування міфів російської пропаганди, активізації міжрегіонального співробітництва та зміцнення взаєморозуміння мешканців різних регіонів держави.

imgl3722

«Я твердо переконаний, що це важливий крок до зміцнення та єднання України. Це принципово новий формат співпраці областей, міст і сіл України, – зазначив Ярослав Дубневич.

imgl3637

Своєю чергою отаман потяга, голова ГО «ВО «Коло.Медіа», Микола Бондар розповів, що після проведення перших двох подорожей на схід з’явилась ідея прокладання маршруту на Захід України, аби мешканці Донецької та Луганської областей особисто відвідали регіон, про який у них суперечливі думки.

«За результатом роботи учасників Потяга вималювалися проблеми, характерні для всієї України. Скільки завгодно можна боротись за об’єднання країни, але є сили, які цьому протидіють. Ми умовно назвали їх «Три «Б»: брехня, безкарність, байдужість Якби ми змогли їх побороти, то нам сьогодні не довелося б говорити про об’єднання України,» – підкреслив Микола Бондар.

imgl3411

Найбільше часу учасники акції провели на Львівщині. Зокрема, незабутні враження залишилися від перебування у місці створення Української Головної Визвольної Ради у селі Сприня, що на Самбірщині. Адже тут під час Другої Світової війни були засновані перші уряд і парламент тогочасної України, які об’єднали усі політичні партії і визвольні рухи нашої країни у той час. Сьогодні у Сприні відкрито пам’ятний Меморіальний комплекс і збудовано молодіжний табір, у якому проводять військово-патріотичні змагання «Ігри нескорених». Цьогоріч участь у них брали команди з Донеччини та Луганщини, і саме на їхнє прохання з наступного року вони стануть Всеукраїнськими.

dsc08454

Окрім цього, учасники Потяга єднання України виступили з новою ініціативою про проведення четвертої місії. Вона проляже містами і селами півдня України. Від Одеси до Маріуполя. І відбуватиметься під час святкування Дня св. Миколая та Різдва.

«Я готовий підтримати проведення наступного Потяга. Понад те, ми з депутатами-мажоритарниками зі всіх регіонів, об’єднавшись, спільними зусиллями зробимо все, аби він працював і наступного року. Потрібно, аби він об’їздив усі регіони, адже волонтери започаткували новий прекрасний формат боротьби на інформаційному фронті, і цю боротьбу ми повинні виграти. Ми маємо об’єднатися, бо лише в єдності наша сила, а цей Потяг є одним з об’єднувальних факторів», – сказав на завершення народний депутат Ярослав Дубневич.

Окрему подяку учасники Потяга висловили ПАТ «Укрзалізниця», народному депутату України Оксані Юринець, координатору проекту Олені Івановій, військовим капеланам УПЦ КП й усім, хто долучився до організації та проведення акції.