На Львівщині відсвяткують початок Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика

     1341  

У середу, 9 листопада, в День української писемності та мови, офіційно стартує XVІІ Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика. Урочисте відкриття конкурсу цьогоріч відбудеться у м. Біла Церква на Київщині.

Урочистості з цієї нагоди відбудуться й на батьківщині засновника конкурсу, відомого українського мецената Петра Яцика – в смт Верхнє Синьовидне Сколівського району Львівщини.

О 12:00 біля місцевої школи відбудеться урочисте віче, а о 13:30 в актовій залі народного дому «Бескид» м. Сколе – святковий концерт «Мово, велична наша молитво!», приурочений до Дня української писемності та мови та з нагоди відкриття XVІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

Довідка. Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика має на меті утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу, підвищення рівня мовної освіти й культури, удосконалення навиків майстерного володіння словом.

Перший Міжнародний конкурс знавців української мови було проведено 2000 року. За рішенням Ліги українських меценатів конкурсу присвоїли ім’я Петра Яцика, а його донька Надія стала почесним головою конкурсу.

Із 2006 року відкриття конкурсу відбувається і на батьківщині Петра Яцика – у смт Верхнє Синьовидне Сколівського району Львівської області.