У Львові відкрили осередок Української академії лідерства

29 жовтня у Львові відкрився перший на заході України осередок навчального закладу нового формату – Української академії лідерства (УАЛ). 40 випускників шкіл та студентів 1 курсу (17-20 років) з усієї України 10 місяців проходитимуть навчання, що поєднує елементи фізичного, академічного, інтелектуального розвитку і вдосконалення.
     2370  

Навчання в академії безкоштовне, студенти сплачують лише вступний внесок у розмірі 2000 грн. Решта витрат (на проживання, навчально-виховну програму, подорожі, харчування, медичне забезпечення, реалізацію соціальних проектів на локальному та національному рівні) покриваються грантом підприємницького фонду Western NIS Enterprise Fund та внесками місцевих партнерів.

Українська академія лідерства має на меті згуртувати молодих українців з високим потенціалом до лідерства й надати їм найкращу підготовку й інструменти для розвитку. За час навчання студенти розвивають глибоке розуміння власної національної ідентичності, бажання бути корисним своїй державі, усвідомлюють свої здібності й таланти, а також визначаються, у якій сфері хочуть працювати й розвиватися надалі.

Перша Українська академія лідерства відкрилась у Києві у вересні 2015 року і влітку-2016 випустила 39 студентів. Цього року вже п’ять Академій у різних регіонах України приймають 220 молодих людей. Учасників було обрано за відкритим конкурсом з понад 1200 претендентів з усіх областей України та Криму. Під час відбору студенти не могли обирати, у якій з п’яти Академій вони будуть навчатись – за принципом розподілу вони не мають проходити навчання у тому регіоні, з якого походять.

Окрім Львівщини, регіональні осередки Української академії лідерства цього року відкриваються у Полтаві, Миколаєві й Харкові. До 2020 року плануть відкрити 25 академій в Україні – по одній у кожному регіоні.

Українська академія лідерства – це програма особистісного та суспільного розвитку, основним елементом якої є 10-місячний формаційний курс для випускників середніх шкіл, що базується на основі цінностей та виховання лідерських якостей і навиків. Академія заснована у 2015 році за підтримки фонду Western NIS Enterprise Fundа.

Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) – перший в Україні та Молдові регіональний фонд прямих інвестицій з капіталом 150 млн доларів США, заснований за фінансування уряду США через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Він має понад 20 років досвіду успішного інвестування у підприємства малого та середнього бізнесу. Загалом, фонд проінвестував 168 млн. доларів США у 118 компаній із приблизно 25 000 працівників та зробив можливим залучення 1,4 млрд доларів в компанії України та Молдови. З 2015 року Фонд реалізовує програму технічної допомоги в Україні та Молдові на загальну суму $35 млн, основними елементами якої є сприяння експорту, місцевий економічний розвиток, соціальне інвестування та економічне лідерство. WNISEF забезпечує фінансування інноваційних, високоефективних програм, що спрямовані на здійснення реформ та змінюють життя звичайних людей в Україні та Молдові.