На Львівщині стартували Дні профілактики та раннього виявлення цукрового діабету

Сьогодні, 31 жовтня, на Львівщині стартувала акція "Дні профілактики та раннього виявлення цукрового діабету", яка триватиме до 14 листопада

     1174  

myfamilydoctor.ru

Про це “Львівську газету” повідомили в департаменті охорони здоров’я Львівської ОДА

Протягом цього часу усі охочі зможуть визначити рівень цукру в крові. Акцію приурочили до Всесвітнього дня діабету, який відзначають в усьому світі 14 листопада. Вона також спрямована на здійснення профілактичних, психосоціальних, санітарно-освітніх заходів протидії цьому захворюванню.

“Минулого року обстежили близько 37 тисяч осіб, виявили 2% осіб з підвищеним вмістом цукру в крові. На 1 жовтня 2016 року у Львівській області нараховують 63 015 хворих на цукровий діабет, з яких 11 114 отримують лікування препаратами інсуліну. З них 619 – діти. Зокрема, факторами ризику у дітей є вага при народженні менше 2,5 або більше 4 кг, спадковість, ожиріння, висипання на шкірі, погане загоєння ран та карієс. А прогнозована кількість інсулінозалежних пацієнтів на початок 2017 року складає 11 400 осіб. Загалом в Україні майже 3% населення хворіє на цукровий діабет”, – розповів головний позаштатний спеціаліст ДОЗ ЛОДА з ендокринології Юрій Вендзилович.

За його словами, проведення профілактичних акцій сприяє зниженню рівня захворюваності, зменшенню кількості ускладнень, що виникають внаслідок цієї недуги та зменшенню витрат на лікування і покращенню якості та тривалості життя пацієнтів.

Тому охочих просять звертатися у поліклініки міста Львова та області. До акції приєднуються також громадські організації та аптеки, зокрема аптеки “3і”, де проводитимуть безоплатне вимірювання цукру у крові.

Адреси аптек: № 85 с. Сокільники, вул. Стрийська, 30, № 37 м. Львів, вул. В.Великого, 51, №24 м. Львів, вул. Наукова, 47, №78 м. Львів, вул. Любінська, 104, №47 м. Львів, вул. Городоцька, 212.