Прокуратура взялася розслідувати незаконну реєстрацію права власності на будівлю в Парку культури

Розпочато кримінальне провадження за фактом незаконної реєстрації права власності на нежитлове приміщення в межах Центрального парку культури та відпочинку ім. Б. Хмельницького

     850  

Прокуратура Львівської області з’ясувала, що Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Львівській області в грудні 2015 року ухвалило рішення про реєстрацію права власності гр. Б. на офісні приміщення загальною площею 1397,7 м кв. на вул. Лижв’ярській, 42 у м. Львові (в межах парку). На підставі цього рішення Львівське міське управління юстиції видало вказаному громадянину свідоцтво про право власності на зазначене нерухоме майно.

Водночас, відповідно до ч.1 ст.39 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, що належать до I-III категорій складності, здійснюють шляхом реєстрації органом державного архітектурно-будівельного контролю поданої замовником декларації про готовність об’єкта до експлуатації, а згідно з п.п. 4, 49 Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2013 №868 (чинного на 24.12.2015), у Державному реєстрі прав реєструються речові права та їх обтяження на новозбудовані чи реконструйовані об’єкти нерухомого майна після прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкту шляхом реєстрації декларації про готовність об’єкта до експлуатації.

Враховуючи, що Департамент ДАБІ у Львівській області не реєстрував декларацію про готовність до експлуатації вказаного об’єкта, державний реєстратор протиправно прийняв рішення про реєстрацію права власності на зазначене нерухоме майно.

З огляду на викладені факти, прокуратура Львівської області внесла відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочато кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України (службове підроблення). Про це інформує прес-служба прокуратури Львівщини.

Проведення подальшого досудового розслідування доручено органам поліції у Львівській області, його перебіг узяла на контроль прокуратура області.