Оплату житлово-комунальних послуг розтермінують на 12 місяців

Але лише тим громадянам, хто не має субсидій

     992  

pay.vn.ua

Уряд запропонує українцям, що не можуть чи не хочуть скористатися субсидіями для компенсації запровадження ринкової ціни на газ, механізм річного розтермінування на оплату житлово-комунальних послуг. Про це прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив під час зустрічі із керівниками всеукраїнських профспілок та їх об’єднань у вівторок, інформує «Урядовий портал».

“Ми провели обговорення з депутатами парламенту і вирішили: ми упровадимо 12-місячну розстрочку на оплату житлово-комунальних послуг для тих, хто не бажає отримувати субсидій”, – зазначив він.

За його словами, такий варіант буде запропонований для тих родин, які не можуть або не хочуть взяти участь у програмі субсидій.

“Тобто у нас є два механізми, які можна використовувати: з одного боку, це субсидія – адресна допомога, безповоротна, з іншого боку – якщо такий варіант неприйнятний з тих чи інших причин, будь ласка: споживаємо сьогодні – платимо 12 місяців. Це буде означати, що навантаження на бюджет родини у розстрочці буде щомісячно меншим”, – зауважив прем’єр-міністр.

Голова Уряду висловив переконання, що ці два компенсаторних механізми спрацюють.

“Люди побачать рахунки і побачать, що компенсація є прийнятною, і фактично навіть від підвищення до ринкового рівня ціни [на газ] на бюджетах родин це не позначиться. Це наша мета, це наше завдання”, – зауважив він.

Володимир Гройсман наголосив, що система субсидій є механізмом адресного соціального захисту.

“Ми не можемо субсидувати, дотувати теплокомуненерго, водоканали, втрати і все інше. Ми маємо сьогодні, коли важко, підтримати кожну українську родину”, – зауважив він.