Українець намагався вивезти до Росії технічну документацію на АЕС (ВІДЕО)

Прикордонники виявили техдокументацію до однієї з атомних електростанцій, яку чоловік перевозив в холодильнику

     551  

На Сумщині співробітники Державної прикордонної служби виявили технічну документацію до атомної електростанції. Її з України в Росію намагалися вивезти через пункт пропуску для автомобільного сполучення «Бачівськ».

Автомобіль «Фольксваген Touareg» з російськими номерними знаками прибув в пункт пропуску сьогодні по обіді. Для проходження контролю водій, 34-річний громадянин України, обрав смугу руху «зелений коридор», тим самим показуючи, що не має заборонених для перевезення речей.

Проте, враховуючи наявну інформацію, в прикордонного наряду на автівку спрацювали індикатори профілю ризиків про можливе незаконне переміщення товарів.

Охоронці кордону не помилилися. Під час перевірки автомобіля було знайдено технічну документацію до однієї з АЕС. Вона була в автомобільному холодильнику в багажнику. Загалом прикордонники дістали 2 книги, які описували технологічні складові окремих систем, та компакт-диск.

Про цей факт негайно поінформували представників СБУ в Сумській області та інших взаємодіючих органів для з’ясування всіх обставин.

Зі слів водія, його начебто попросили перевезти книги в одне із міст Росії.