Маестро Володимирові Головку – 70!

До 7о-річчя Володимира Головка

     1785  

В. Ющенко вручає В. Головку нагороду заслуженого діяча мистецтв України

Щедрість і самобутність творчих і наукових надбань нашого славного ювіляра дають можливість сьогодні беззаперечно констатувати вагомий внесок заслуженого діяча мистецтв України, професора Львівської духовної семінарії Святого Духа Володимира Головка в українську хорову культуру. Унікальність таланту, висока культура та ерудиція Маестро, глибокі знання диригентської справи, організаційна діяльність спричинили велику пошану та любов до Володимира Головка.

Як учень «учителя вчителів» Євгена Вахняка, ще на п’ятому курсі Львівської державної консерваторії імені Миколи Лисенка В. Головко створив хор у Звенигороді на Львівщині. Потім через організаційні руки Маестро пройшло більше десяти відомих не тільки в Україні, але й у всій Європі хорових колективів. Це, зокрема, хор «Прометей». А з хором «Благовіст» у 1996 році його художній керівник і головний диригент Володимир Головко співав молебень у Базиліці Св. Петра в Римі за участю Папи Римського Івана Павла ІІ.

Хоровий колектив «Черемош» Спілки українців у Мельбурні (Австралія) та чоловічий ансамбль «Гомін», з якими гастролював у 2011 році в Україні, зокрема у рідному Львові, надовго запам’яталися шанувальникам хорового мистецтва.

Хор Черемош та В. Головко

Хор “Черемош” та В. Головко

Вагомими є результати науково-дослідницької та методологічної роботи професора В. Головка. Видана за його авторством збірка «Церковні наспіви» стала основним підручником літургійного співу для семінаристів і студентів богословських студій. Про високий науковий рівень цієї збірки свідчить те, що для складання тропарів, прокіменів, стихир та інших творів у ній використано «Гласопіснець» о. Ісидора Дольницького, який видано у Львові 1894 року. Однак автор намагався якнайточніше зберегти безцінну спадщину церковного мелосу.

«Якщо хочете знати про народ, його моральність, прислухайтесь до його пісень», − говорив Конфуцій. Завдяки таланту й невтомній творчій діяльності Ювіляра світ пізнає український народ, бо хорова музика, поетичне слово і пісня – чи не найяскравіший виразник духовної сутності українців, де б вони не жили: у Львові, Європі, Америці чи далекій Австралії.
Бог, Вітчизна, Честь і Пісня – головне кредо творчих здобутків, творчого шляху нашого славного Ювіляра, творця прекрасного − Володимира Головка. А зведений хор диригентів Львова, шанувальників його таланту в день 70-річчя заспівають йому «Многая і благая літа».

Доцент кафедри хорового співу факультету культури і мистецтв ЛНУ ім. І. Франка, 
заслужений працівник освіти України М. Телюк