Фестиваль сучасної музики «Контрасти» − уже завтра

     1599  

Цього року вперше цей фестиваль  отримав підзаголовок «Траєкторія звуку»

Музичний твір Tutti Святослава Луньова (що його серед інших творів завтра, 30 вересня, під час відкриття XXII Міжнародного фестивалю сучасної музики «Контрасти» виконає Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії під диригуванням Германа Енгельса та соло Еді Ваностгайзе з Бельгії) став першим твором українського композитора, право на виконання якого дирекції фестивалю довелося купувати. Річ у тім, що свого часу композитор співпрацював з одним голландським видавництвом, яке сьогодні повністю контролює, де і як звучать його твори. Виконання Tutti у Львові стане третім виконанням твору в Україні.

До речі, безпосередньо зі Святославом Луньовим можна буде поспілкуватися у день відкриття фестивалю об 11.00 на спеціальній події «Кава з композитором» у культурно-мистецькому центрі «Дзиґа». Проект «Кава з композитором» організатори «Контрастів» спільно з «Дзиґою» замислили ще минулого року і небезпідставно. Адже думки творців музики, вбрані у словесні шати часто не менш цікаві, ніж їхні думки, вбрані в шати музичні. Та й оця можливість дещо скоротити дистанцію між творцями музики та слухачами робить фестиваль привабливішим. Особливо для молоді, яка не особливо любить пам’ятники та п’єдестали. Отож упродовж фестивалю майже щодня усі охочі матимуть можливість на конкретну годину не лише випити каву з композитором (щодня іншим), а й з ним поспілкуватися.

З особливих цікавинок фестивалю (який цього року триватиме від 30 вересня до 9 жовтня і куди приїдуть не лише музиканти, а й близько двадцяти сучасних композиторів як з України, так і з-за кордону) буде «Ніч контрастів», що запланована у Львівській філармонії з 1 на 2 жовтня. За словами виконавчого директора «Контрастів» Богдана Сегіна, це вже вдруге фестиваль організовує у своїх рамках таку подію. Попри всі логічні питання, хто слухатиме музику цілу ніч, минулого року о шостій ранку у фойє філармонії ще залишалося зо 50 зацікавлених меломанів.

«Львівська газета» вже писала про нинішні «Контрасти» неодноразово, отож лише нагадаємо, що цього року вперше цей фестиваль сучасної музики отримав підзаголовок «Траєкторія звуку». Як і те, що цей фестиваль продовжує презентувати сучасну музику різних жанрів та напрямів: від класичної да експериментальної електронної музики, відео та звукових скульптур.