Сьогодні Всесвітній день туризму відзначаємо під гаслом «Туризм для всіх»

Тема Дня туризму 2016 року – «Туризм для всіх – заохочення загальної доступності туризму»

     2916  

Фото: varta.kharkov.ua

Всесвітній день туризму відзначають 27 вересня з метою пропаганди туризму, висвітлення його внеску в економіку світової спільноти, розвитку зв’язків між народами різних країн. Тема Всесвітнього дня туризму 2016 року покликана підкреслити необхідність поліпшення доступності в цій сфері і для туристів, і для тих, хто наразі не може подорожувати внаслідок інвалідності, старості або інших чинників. Заохочення загальної доступності туризму принесе відчутну користь сім’ям із маленькими дітьми, людям похилого віку та особам з обмеженими можливостями. Про це йдеться на сайті ООН.

День туризму слугує нагадуванням про те, що всі громадяни світу мають право насолоджуватися неймовірним різноманітністю нашої планети і красою світу, в якому ми живемо. Тому цього дня Всесвітня туристична організація закликає всіх звернути увагу на важливість і користь доступного туризму для суспільства.

У Посланні з нагоди Всесвітнього дня туризму генеральний секретар ООН Пан Гі Мун, зокрема, зазначив: «Кожен має право нарівні з усіма користуватися рекреаційно-туристичними послугами. Проте інваліди, яких у світі налічується 1 мільярд осіб, поряд із дітьми, людьми похилого віку й особами, які мають особливі потреби в плані доступу, продовжують стикатися з перешкодами, коли йдеться про задоволення таких пов’язаних із поїздками основоположних вимог, як наявність чіткої і достовірної інформації, забезпечення ефективних перевезень і обслуговування населення, а також фізичне середовище, що полегшує переміщення. Навіть при сучасних технологіях потреби осіб з порушеннями зору, слуху, рухових або когнітивних функцій у багатьох туристичних місцях виявляються неврахованими».

Відтак генсек ООН наголошує, що забезпечення доступності є важливим чинником, який відкриває перспективи на ринку та водночас має важливе значення для вироблення політики і стратегій розвитку підприємництва в сфері відповідального і сталого туризму.

«Я закликаю представників директивних органів, фахівців з розробки туристичних маршрутів і компанії, які працюють з людьми, що мають особливі потреби, спільними зусиллями усунути всі перешкоджають здійсненню подорожей бар’єри – як психологічні, так і фізичні. Відзначаючи сьогодні Всесвітній день туризму, визнаймо, що всі люди можуть і повинні мати можливість займатися туризмом і здійснювати подорожі, отримуючи при цьому незабутні враження», – наголосив Пан Гі Мун.

День туризму засновано 1979 року. Генеральна асамблея Всесвітньої туристської організації при Організації Об’єднаних Націй, що розташовувалася на той момент в іспанському місті Торремоліно, заснувала міжнародне свято – Всесвітній день туризму, яке запропонували відзначати 27 вересня. Метою цього свята було не тільки пропаганда туризму, а й широке висвітлення його внеску в економіку окремих регіонів та світового співтовариства загалом.

У незалежній Україні Всесвітній день туризму був додатково закріплений указом Президента Україні від 21 вересня 1998 року № 1047/98 і має назву День туризму, його відзначаємо також 27 вересня.

За останніми даними та прогнозами, глобальне число прибуттів туристів збільшилася 2015 року на 4,6% і сягнуло 1,184 млрд. осіб. У 2015 році міжнародний туризм приніс 1,5 трлн. дол. США в якості експортних надходжень.

Всесвітня туристична організація (ЮНВТО) прогнозує в 2016 році зростання міжнародних туристських прибуттів в діапазоні від 3,5% до 4,5%.

За прогнозами ЮНВТО, до 2030 року глобальне число прибуттів туристів досягне 1,8 млрд.

Офіційні урочистості з нагоди Всесвітнього дня туризму в цьому році пройдуть у Бангкоку, Таїланд.