Сьогодні відзначаємо Міжнародний день охорони озонового шару

Тема Дня 2016 року – «Озон і клімат: Відновляться за допомогою світу – Зниження рівня викидів гідрофторвуглецю, що спричиняють глобальне потепління, в рамках Монреальського протоколу»

     1182  
Міжнародний день охорони озонового шару

Фото: dozor.kharkov.ua

Міжнародний день охорони озонового шару Генеральна Асамблея проголосила 16 вересня 1994 року. Його відзначають у пам’ять про цей день 1987 року, коли було підписано Монреальський протокол про речовини, що руйнують озоновий шар. Державам пропонують присвятити цей день пропаганді діяльності відповідно до завдань протоколу та поправок до нього.

Озоновий шар є вразливим шаром газу, який захищає Землю від шкідливого спектру сонячних променів і сприяє збереженню життя на планеті. Поетапна відмова від регульованого використання речовин, що руйнують озоновий шар, та скорочення такого використання сприяють охороні озонового шару в інтересах нинішнього і прийдешніх поколінь. Окрім того, таке скорочення робить суттєвий внесок у зусилля, що їх здійснюють у глобальних масштабах для вирішення проблеми зміни клімату. Отже, завдяки Монреальському протоколу забезпечують захист здоров’я людини та екосистем унаслідок скорочення впливу на Землю шкідливого ультрафіолетового опромінення.

Цього річна тема Дня має на меті привернути увагу до колективних зусиль сторін Віденської конвенції і Монреальського протоколу з відновлення озонового шару за останні 30 років і глобальної прихильності до боротьби зі зміною клімату.

У підсумку узгоджених заходів на міжнародному рівні озоновий шар відновлюється, як очікують, цей процес буде завершено до середини століття. Крім того, реалізація Монреальського протоколу дозволила значно пом’якшити наслідки зміни клімату шляхом скорочення використання речовин, що руйнують озон. А це, своєю чергою, дозволило не допустити викиду в атмосферу близько 135 мільярдів тонн двоокису вуглецю.

«Світ змінився відтоді, як ми востаннє відзначали Міжнародний день охорони озонового шару. Тепер у нас є Порядок денний у галузі сталого розвитку на період до 2030 року, який сприятиме справедливому інклюзивному зростанню та поліпшенню добробуту людей і нашої планети. Щодо зміни клімату, то Паризька хартія знаменує собою історичний поворотний момент на нашому спільному шляху до безпечного і сталого світу», – йдеться в Посланні з нагоди Міжнародного дня охорони озонового шару генсека ООН Пан Гі Муна.

Тепер ми маємо втілити цілі в конкретні дії та зміцнити режим захисту клімату за допомогою використання повноважень Монреальського протоколу. Це необхідно, щоб досягнути прогресу у сповільненні темпів потепління в короткостроковій перспективі, викликаного гідрофторвуглецем – парниковим газом, рівень якого зростає найшвидше, – додає Пан Гі Мун.

«У цей Міжнародний день охорони озонового шару згадаймо, що вже багато досягнуто, і візьмімо на себе зобов’язання зробити ще більше для захисту нашої атмосфери. Працюючи спільно, ми зможемо побудувати більш безпечний, більш здоровий, більш благополучний і стійкий світ для всіх людей, забезпечуючи при цьому захист нашої планети, нашого єдиного будинку», – закликає генсек ООН.

За матеріалами un.org