Три львівські університети стали учасниками пілотного проекту змішаного навчання з Prometheus

Громадський проект масових відкритих онлайн-курсів (МВОК) Prometheus запускає пілотний проект змішаного навчання в чотирьох українських ВНЗ

     947  

Учасниками пілотного проекту стали Київському політехнічному інституті, Українському католицькому університеті, Національному університеті «Львівська політехніка» та Львівському національному університеті імені Івана Франка. Про це «Львівська газета» дізналася з facebook-сторінки Prometheus.

Формат змішаного навчання передбачає запровадження онлайн-курсів провідних викладачів країни та світу в традиційний навчальний процес. Цю інноваційну форму навчання, що дозволяє поєднати найкраще від онлайн та офлайн освіти, вважають однією з найбільш важливих освітніх технологій сучасності. Експерименти зі змішаним навчанням найкращого політехнічного університету світу MIT продемонстрували зростання навчальних результатів студентів на 35%. В Україні є всі підстави очікувати значно кращого результату від запровадження змішаного навчання, адже між нашими найкращими та середньостатистичними ВНЗ – справжня прірва в якості викладання, – кажуть ініціатори проекту.

Відтак у рамках пілотного проекту замість звичних лекцій та поточного контролю студенти дивитимуться відеолекції та виконуватимуть завдання масових безкоштовних онлайн-курсів від найкращих викладачів України та світу, розміщені на платформі Prometheus. В університетах викладачі зможуть приділити більше часу індивідуальній роботі зі студентами, а також забезпечать надійний фінальний контроль знань.

Читайте також: Навчатися в лауреатів Нобелівської премії можна онлайн

Серед масових онлайн-курсів, які використовуватимуть у рамках пілотного проекту, – легендарний гарвардський курс основ програмування «CS50», курс Стенфордського університету «Як створити стартап», а також курси найкращих викладачів провідних українських вишів: «Алгоритми та структури даних», «Філософія для непрофільних факультетів», «Підприємництво» та «Основи Web UI розробки» (LITS).

У ініціаторів таких нововведень – великі плани. Зокрема, після завершення пілотного проекту в 2017 році, Prometheus планує ініціювати реформу української вищої освіти на базі змішаного навчання.

«Запровадження масових безкоштовних онлайн-курсів від провідних викладачів країни та світу в навчальний процес університетів дозволить зробити найкращу освіту доступною кожному студентові без жодних додаткових витрат з державного бюджету. Ми очікуємо, що вже до кінця наступного року до розгортання реформи змішаної освіти приєднається 20 українських вишів», – кажуть у Prometheus.

«Prometheus» – це громадський проект масових відкритих онлайн-курсів (МВОК). У співпраці з викладачами вищих навчальних закладів України його засновники створюють і розміщують МВОК на власній онлайн-платформі, надаючи університетам, організаціям і провідним компаніям безкоштовну можливість публікувати й розповсюджувати курси на цій платформі.