Львівська облрада засудила дії польських Сенату та Сейму щодо оцінки спірних історичних подій

За ініціативи фракції «Народний контроль» Львівська обласна рада ухвалила заяву про несприйняття ухвалених Сенатом і Сеймом Польщі постанов від 07.07.16 та від 22.07.16 щодо Волинської трагедії

     892  

Зокрема, депутати «Народного контролю» брали активну участь у розробці цієї заяви. Запропонований ними текст звернення підтримала більшість обранців Львівської облради, хоча з певним вилученням.

«Ми наполягали, щоб у тексті була згадка про конкретний проект постанови, запропонований народним депутатом Олегом Мусієм, але в цьому не знайшли підтримки серед колег», – пояснив голова фракції «Народного контролю» у Львівській обласній раді Андрій Білоус.

Згідно із ухваленою заявою, Львівська обласна рада підтримує рішення Верховної Ради України засудити односторонні дії Сенату та Сейму, спрямовані на перегляд позитивних результатів українсько-польського діалогу за останні десятиліття.

Львівські депутати розцінюють звернення ВРУ як вимогу скасувати встановлення Сеймом «Національного дня пам’яті жертв геноциду, вчиненого українськими націоналістами проти громадян ІІ Речі Посполитої у 1943-1945 роках».

Якщо польська сторона не відреагує на звернення українського парламенту, депутати Львівської облради вимагатимуть повернутися до розгляду цього питання у стінах ВРУ.