Сьогодні православні вшановують святих мучеників Адріана і Наталію

Святі мученики Адріан і Наталія − покровителі шлюбу

     2560  

poradumo.pp.ua

 

Мученики Адріан і Наталія були подружжям і прожили в шлюбі лише рік. Жили вони в місті Нікомидії у Малій Азії під час правління імператора Максиміліана, який переслідував християн. А вони, рятуючись від гніву, переховувалися в печерах скелястих гір. Імператор Максиміліан, дізнавшись про це, видав наказ поганським жителям за грошову винагороду шукати християн у горах і вимагав жорстоко катувати тих, хто переховував сповідників Христової віри.

Начальник судової палати Адріан бачив, з якою мужністю переносять люди страждання за віру, як твердо і безстрашно сповідують Христа. Під час розмови з мучениками, перейнявшись їхньою щирою вірою, благодать Божа торкнулася його доброї душі, і він усвідомив божественну істину і сказав мучителям, що й він увірував у Христа і готовий померти за Нього. Тоді мучителі закували Адріана в ланцюги і кинули в темницю. Виповнилося йому тоді лише 28 років.

Дізнавшись про Адріана, його молода дружина Наталія, яка потай вже була християнкою, зраділа, що чоловік її пізнав Христа і що йому належить мученицький вінець. Вона поспішила до чоловіка в темницю і, припавши йому до ніг, цілувала його кайдани. Незабаром Адріана вивели з темниці і передали лютим мукам. Наталія до кінця була біля нього, підбадьорювала його і бачила, як він в страшних муках передав свою душу Богові. Своїми стражданнями свята Наталія також здобула мученицький вінець, і незабаром після смерті чоловіка вона пішла за ним у Царство Небесне.