Прикрась себе «Коли настане ранок»

У «Зеленій канапі» − виставка дизайнерських прикрас Майї Котельницької

     1438  

Фото: Ярина Коваль

Від чого не могла би відмовитися львівська художниця Майя Котельницька, чию виставку прикрас «Коли настане ранок» днями відкрили в галереї «Зелена канапа», то це від творчості.

Ще тоді, коли після навчання в коледжі імені Івана Труша як випускниця відділу «дизайн інтер’єру», вступила у Львівську національну академію мистецтв на відділ художнього металу (бо там, як зізнається «Львівській газеті», був найменший конкурс) і подумати не могла, що відкритий вогонь і весь професійний інструментарій, якого спочатку так боялася, стануть її супутниками на ціле життя.

22

Зрештою, академію закінчила не так давно – шість років тому. Але вже встигла стати самобутнім митцем-ювеліром із власною маркою, що є сьогодні комерційно успішним брендом, який добре знають не лише в галереях і дизайнерських крамницях Львова, а й Києва, Харкова, Дніпра, Одеси і навіть у Москві та Петербурзі. Нічого дивного, адже не так багато є художників-ювелірів, зацікавлених у поєднанні нестандартних матеріалів та нетиповості своїх дизайнерських рішень. Бо такий підхід до справи – це завжди ставка на невідомість, що в сучасному світі вкрай ризиково. Львів’янка Майя Котельницька ризиків не боїться. Як зізнається сама, тому що просто про це не думає. Її значно більше хвилює, щоб знайти в довкіллі щось цікаве, яке має шанси перейти у мистецтво. Хоча буває, що первісний задум від результату суттєво відрізняється.

333
«Напевно, Майя снить птахами і тюльпанами, рапортами листя та скам’янілими гілками дерев в ранковій росі, дивовижними космічними камінцями, − наголошує про Майю Котельницьку в анотації до виставки мистецький директор «Зеленої канапи» Олеся Домарадзька. − А коли настає ранок, художниця складає з них свої фантазійні авангардні прикраси з металу, дерева, кераміки, скла, коралів, перлин та кристалів».

44

 

Складає, щоби сучасник нарешті сприйняв: заводська прикраса − це добре, але дизайнерська – круто. І мабуть, сприйме. Бо таки так є!

55

Фото (5) Ярини Коваль