Сьогодні своє професійне свято відзначають українські нотаріуси

2 вересня в Україні – День нотаріату

     1085  

Це свято встановлено в Україні «…ураховуючи значення нотаріальної діяльності в розбудові правової держави, сприянні громадянам, підприємствам, установам і організаціям у здійсненні їх прав та захисті законних інтересів, на підтримку ініціативи Міністерства юстиції України та Української нотаріальної палати…», згідно з Указом Президента України «Про День нотаріату» від 22 лютого 2010 р. № 211/2010.

Нотаріат Украъни – це система органів і посадових осіб, на які покладено обов’язок посвідчувати права, а також факти, що мають юридичне значення, та вчиняти інші нотаріальні дії, передбачені Законом України «Про нотаріат», з метою надання їм юридичної вірогідності.

Вчинення нотаріальних дій в Україні покладають на нотаріусів, які працюють у державних нотаріальних конторах, державних нотаріальних архівах або провадять приватну нотаріальну діяльність.

Документи, оформлені державними та приватними нотаріусами, мають однакову юридичну силу.

У населених пунктах, де немає нотаріусів, нотаріальні дії вчиняють посадові особи органів місцевого самоврядування.

Вчинення нотаріальних дій за кордоном покладаютья на консульські установи України, а у випадках, передбачених чинним законодавством, – на дипломатичні представництва України.

В Україні створено самоврядну професійну організацію нотаріусів – Нотаріальну палату України. На Першому установчому з’їзді нотаріусів України, який відбувся 29 березня 2013 року в Києві, було затверджено Статут новоствореної організації, обрано її президента та сформовано склад керівних органів НПУ.