Найближчими днями на Львівщині – висока пожежна небезпека

Мешканців області та Львова закликають обережно поводитися з вогнем за умов високої пожежної небезпеки

     666  

За прогнозом Львівського регіонального центру з гідрометеорології, 2-3 вересня 2016 року на більшій частині території області переважатиме висока пожежна небезпека – 4-й клас. Місцями буде надзвичайна пожежна небезпека (5 клас). Зокрема, такою буде ситуація в Жовківському, Яворівському, Стрийському, Дрогобицькому, Сколівському районах та у місті Львів.

Про це «Львівська газета» дізналася з facebook-сторінки Департаменту з питань цивільного захисту Львівської ОДА

Департамент з питань цивільного захисту закликає громадян відмовитися від практики спалювання опалого листя‚ сухої трави та інших рослинних залишків, адже кожен підпал не лише завдає суттєвої шкоди довкіллю, а й призводить до інших негативних наслідків, несучи загрозу життю та здоров’ю людей. Дуже часто спалення сухої трави переростає у великомасштабні пожежі, швидкість поширення вогню під час таких пожеж надзвичайно висока, тому локалізувати їх на відкритих територіях дуже важко. Особливо небезпечним є спалювання сухої трави на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, та поблизу лісових масивів.

Не підпалюйте суху траву у лісі, на полі, городі, біля своїх будівель! Будьте обережні з джерелами відкритого вогню, із сірниками та цигарками.

Нагадуємо, що за самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.

Якщо ви помітили невелике загоряння трави або тліючу підстилку від покинутого багаття, намагайтеся загасити його самі. Іноді досить просто затоптати полум’я (ще потрібно почекати й переконатися, що трава або підстилка дійсно не жевріють, інакше вогонь може з’явитися знову).

Якщо пожежу неможливо загасити самотужки – негайно телефонуйте до рятувальної служби «101», повідомте про виявлений осередок загоряння та вкажіть точне місце.