Лісове господарство Львівщини чекають докорінні реформи

Про те, що лісове господарство області чекають зміни, заявив заступник голови Львівської облради Володимир Гірняк

     951  

За словами Гірняка, розібратися в ситуації і дати рецепт вирішення проблем має робоча група із депутатів ЛОР і представників виконавчої влади області. Учора члени групи побували в низці лісових господарств Львівщини.

«Проблем багато, але, впевнений, ми вирішимо їх шляхом реформ і жорстких заходів. Будемо працювати і, гадаю, на сесії 27 вересня вийдемо на комплексне рішення», – зазначив після виїзду Володимир Гірняк.

За його словами, на Львівщині працює 3 військові лісгоспи, 18 державних і 18 лісгоспів комунального підприємства «Галсільліс». І якщо на державну структуру в ЛОР вплив не значний, то в комунальному господарстві проведуть кадрові зміни. «Галсільліс» – це суб’єкт господарювання ЛОР, і ми вправі давати оцінку його роботі. Буде прийнято управлінське рішення. Неефективні керівники мають поступитися нагрітим місцем тим, хто знає ліс і здатен привести його до ладу. Щодо державних лісгоспів, то, якщо будуть певні застереження по кадрах, ми звертатимемось у вищі інстанції, які мають відповідні повноваження», – наголосив Володимир Гірняк.

Робоча група побувала в кількох державних та комунальних лісгоспах Сколівського та Турківського районів, у розсаднику. Завітали й до військового лісового господарства, з яким у обласної влади чимало клопоту. «Військовий лісгосп Сколівщини взагалі підпорядкований Івано-Франківську. Наша обласна рада вже підготувала і проголосувала звернення, в якому апелюємо до Мінекології, Міністерства АПК, до ЗСУ з тим, аби ці ліси передали нам на баланс. Коли приходять люди, громадські активісти зі скаргами на вирубку та недогляд, вони йдуть до обласної влади, а ми розводимо руками, бо не можемо вплинути на процес. Так не має бути! Треба проводити реформи, зрозуміло, що виважені – в лісовій галузі Львівщини працює близько 50 тисяч людей, тож і їх інтереси треба врахувати. Але це не означає, що ми дозволимо і надалі процвітати незаконним вирубкам і підпільним лісопилкам. Зараз розробляємо механізми, як зупинити цей бардак», – наголосив Володимир Гірняк. І додав, що виступатиме за децентралізацію в управлінні лісової галузі, адже сьогодні керівництво держлісгоспу області призначає виключно Київ на власний розсуд, натомість обласна влада ніяк не впливає на процес.

Робоча група піднялася на гору Маківка, де нині масово всихають дерева, передовсім – карпатська смерека. Сьогодні фахівці всебічно вивчають проблему Маківки, тож, каже Володимир Гірняк. «Рубати з плеча» ніхто не буде, але й залишати насадження гори на поталу хворобі не можна.