У Львові стартує обов’язкова реєстрація домашніх собак

Як і де можна зареєструвати тварину і скільки це коштуватиме

     7675  

bublbe.com

З 1 вересня у Львові на базі комунального підприємства «Лев» розпочинається обов’язкова реєстрація домашніх собак, а також котів – за бажанням власників.

Реєстрація відбувається згідно з Правилами утримання і поводження з тваринами у м. Львові, затвердженими на сесії Львівської міської ради 17 березня 2016 року.

Львів впроваджує нові цивілізовані правила утримання домашніх тварин! Відтепер обов’язковій реєстрації у Львові підлягають собаки, яких утримують фізичні та юридичні особи, а також коти – за бажанням господарів. Процедура реєстрації передбачає внесення інформації про собаку в єдину реєстраційну базу господарських тварин міста Львова з видачею жетона з індивідуальним номером. Тобто тварин можна буде швидко знайти у цій базі, і загублена тварина зможе швидко повернутися до господаря, натомість власники вчитимуться відповідальніше ставитися до утримання своїх чотирилапих друзів.

Для чого проводиться реєстрація

1. Ведення єдиного обліку цих тварин у місті, у тому числі для організації пошуку загублених тварин та повернення їх власникам.

2. Контролю за чисельністю безпритульних тварин на території міста.

3. Здійснення контролю за дотриманням ветеринарно-санітарних вимог.

4. Забезпечення епізоотичного благополуччя (профілактика поширення захворювань, які переносять тварини тощо).

5. Вирішення проблемних питань і конфліктних ситуацій, пов’язаних з утриманням домашніх собак та котів.

Як можна буде зареєструвати тварину

Безпосередньо на ЛКП «Лев» (понеділок-четвер).

У будь-який час онлайн на сайті lkplev.com, кнопка «Зареєструвати» (п’ятниця – день виїздів працівника ЛКП «Лев» для підтвердження реєстрації за місцем проживання власника з твариною).

У майбутньому реєстрацію також здійснюватимуть ветеринарні клініки міста.

Скільки це коштує

Вартість реєстрації: 52,63 грн.

Що отримає власник тварини

Внесення собаки в єдину базу ідентифікованих тварин міста Львова.
Жетон з QR-кодом, який веде до бази даних із зареєстрованими тваринами.
Реєстраційну картку (яка дійсна і підтверджує реєстрацію при втраті жетона).
Буклет з правилами утримання тварин на території Львова.
На зареєстрованій тварині має бути одягнутий жетон, отриманий при реєстрації. Перевірити, чи зареєстрована тварина, можуть представники поліції або муніципальної дружини міста.

Що буде, якщо не виконати вимоги реєстрації

Згідно зі ст. 154 Кодексу про адмінправопорушення (посилання на статтю) за невиконання вимоги щодо обов’язкової реєстрації собак, на власника тварини накладатимуть штрафні санкції.

«Власники собак мають 4 місяці, аби звернутися до ЛКП «Лев» – приїхати безпосередньо до нас чи зареєструвати тварину онлайн і отримати реєстраційну картку та жетон. У разі, якщо собака загубиться, ми зможемо просканувати QR-код і швидко віднайти власника тварини. З початку 2017 року правоохоронні органи почнуть контролювати виконання ухвали про реєстрацію», – розповіла Оксана Кошак, директор ЛКП «Лев».

Віктор Копач, розробник єдиної бази ідентифікованих тварин міста Львова, зауважив, що реєстрація і внесення у базу безпритульних тварин (містить інфомацію про собаку, вік, стать, пройдену вакцинацію, в тому числі від сказу), відбувається у Львові з минулого року. Але це – лише «верхівка айсберга». Адже у місті є близько 120 тис. домашніх тварин. «Серед інших переваг, реєстрація дає змогу контролювати, чи власники вакцинують домашніх собак від сказу. А це вже питання загальноміської безпеки!».

За детальнішою інформацією про реєстрацію тварин можна звертатися в ЛКП «Лев»: Львів, вул Промислова, 56, тел.: 068 535 4545, щодня без вихідних з 8:00 до 20:00.

Ольга Сорокопуд