Львівщина та Луганщина обміняються вчителями

Під час обласної серпневої конференції педагогічних працівників на Луганщині, в якій взяла участь міністр освіти і науки Лілія Гриневич, обговорили ініціативу обміну вчителями між Луганською і Львівською областями. Зокрема, планується, що по 50 педагогів з кожної області поїдуть навчати дітей в інший регіон.
     853  

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич підтримала цю ідею та пообіцяла, що МОН, в межах свої повноважень, підтримає цей проект.

“Луганщина відкрита до цілісної незалежної України, і ця цілісність будується на рівні взаємозв’язків людей, громадян України. Нам потрібно менше думати лише регіональними відмінностями, а більше думати про те, що для нас є спільне. Ідея голови Луганської ОДА щодо обміну вчителями, коли 50 вчителів з Львівщини приїдуть на Луганщину, а 50 Луганських вчителів поїде на Львівщину, і спробують працювати там у школах – це не просто ідея, яка допоможе нам у підвищенні кваліфікації педагогів, це вплине на налагодження стосунків між громадянами з різних регіонів країни”, – зазначила Лілія Гриневич.

Ідею обміну педагогами запропонував голова Луганської обласної державної адміністрації – керівник військово-цивільної адміністрації Юрій Гарбуз. Він зазначив, що керівники Луганщини вже їздили за досвідом на Львівщину, де їх дуже тепло приймали.

“Я не хочу, щоб мої діти ще через 20 років дивилися на дітей з інших українських територій через сітку. Діти – це той потенціал, та основна аудиторія, на яку ми повинні направити свої сили і, найголовніше, свою мудрість, бо вони – найбільша наша інвестиція. Якщо ми не знайдемо нову модель роботи на цих територіях, цей конфлікт не закінчиться ніколи”, – наголосив Юрій Гарбуз.

Міністр освіти і науки додала, що подібний проект може стати золотим досвідом для МОН, можливо його можна буде тиражувати й для поглиблення зв’язків між іншими регіонами України.

Джерело: оsvita.ua