Біля Львова перекрили трасу міжнародного значення

Люди протестують проти робіт на Грибовицькому сміттєзвалищі

   Мирослава Іваник   2580  

Фото: facebook.com/groups/govarta1

Жовківську трасу (автошлях М 09 — автомобільний шлях міжнародного значення Львів — Рава-Руська) та дорогу між Грибовичами й Дублянами Львівської області перекрили сьогодні, 26 серпня, вранці мешканці сіл Малехів і Грибовичі, що біля Львова. Люди протестують проти робіт, які ведуть поблизу Грибовицького полігону твердих побутових відходів. На їхню думку, влада намагається під виглядом стабілізації сміттярки облаштувати нову ділянку для вивезення відходів зі Львова.

Фото: facebook.com/groups/govarta1

Фото: facebook.com/groups/govarta1

Протестувальники вимагають, аби до них приїхав міський голова Львова Андрій Садовий і особисто пояснив, що відбувається на сміттєзвалищі.

«Ми вимагаємо приїзду Садового. До нас приїхала Ірина Маруняк і розповідає, що ведуть роботи зі стабілізації сміттєзвалища, і для цього копають дамбу. Але ми не сліпі й не дурні. Вони рубають малехівський ліс. Це не має нічого спільного з дамбою», – розповіла «Львівській газеті» мешканка села Малехів Галина Денько.

Якщо до обіду Андрія Садового не буде, люди обіцяють перекрити ще кілька доріг.

Також мешканці села Малехів оприлюднили відкрите звернення щодо Грибовицького сміттєзвалища: Відкрите звернення мешканців села Малехів.

Як уже писала «Львівська газета», мешканці довколишніх сіл налаштовані доволі радикально.

«Наскільки ми розуміємо, зараз тут готують майданчик для розвороту транспорту і дорогу в бік Щурата, якою привозитимуть сміття, бетонують дно під сміттєзвалище. Але ні ми, ні мешканці Грибовичів не дозволяємо тут нічого робити.. Якщо тут усе зроблять, іншого шансу зупинити вивіз сміття у нас не буде. Тому ми готові боротися, поки не заберуть техніку», – розповіла Галина Денько.

Нагадаємо, сміття на Грибовицьке сміттєзвалище перестали вивозити після того, як унаслідок зсуву 30 травня під завалами відходів загинули троє рятувальників, що гасили пожежу на полігоні. Тіло ще однієї людини – працівника ЛКП «Збиранка», який, імовірно, також потрапив під зсув сміття, шукають досі. Відходи зі Львова возили на інші звалища на території області й навіть у Київ. Тим часом Грибовицьке сміттєзвалище постановили закрити ще 13 років тому.