Мешканці обіцяють заблокувати роботи на Грибовицькому сміттєзвалищі

Вони вимагають повного закриття сміттярки

   Мирослава Іваник   997  

Завтра, 26 серпня, мешканці села Малехів обіцяють влаштувати акцію протесту проти дій міської ради на Грибовицькому сміттєзалищі.

«У п’ятницю, 19 серпня, на ділянку, що прилягає до сміттєзвалища, заїхав трактор і почали якісь земляні роботи. Ми викликали поліцію. Але тракторист не дочекався її приїзду. Історія повторилась у суботу, і тоді вже тракторист сказав, що робить підготовчі роботи. Про що йдеться – невідомо. Ми проти того проекту рекультивації Грибовицького сміттєзвалища, який пропонують у Львівській міській раді. Його підтримує тільки сільський голова, громада – проти рекультивації сміттєзвалища сміттям. У понеділок роботи продовжили, і ніхто не може їх зупинити», – розповіла «Львівській газеті» представниця громади села Малехів Галина Денько

Йдеться про земельну ділянку, що входить до території Малехівської сільської ради. Мешканці села кажуть, що Львівська міська рада звернулася до Малехівської сільської ради про виділення 6,5 га землі для потреб стабілізації сміттєзвалища. Таку ідею нібито підтримав сільський голова, але проти неї категорично висловлюються мешканці.

До теми: Грибовичі після трагедії. Що буде зі львівським сміттям?

«Наскільки ми розуміємо, зараз тут готують майданчик для розвороту транспорту і дорогу в бік Щурата, якою привозитимуть сміття, бетонують дно під сміттєзвалище. Але ні ми, ні мешканці Грибовичів не дозволяємо тут нічого робити. Ми готові до акцій протесту. Якщо тут усе зроблять, іншого шансу зупинити вивіз сміття у нас не буде. Тому ми готові боротися, поки не заберуть техніку. Вимагаємо, щоб мер прийшов і пояснив, що відбувається – хто надав йому землю, гроші і хто дав йому право рити знову котловани. Після того, як перестали вивозити сміття, у нас змінилася ситуація. Сміттярка вже не смердить», – розповідає Галина Денько.

Нагадаємо, сміття на Грибовицьке сміттєзвалище перестали вивозити після того, як унаслідок зсуву 30 травня під завалами відходів загинули троє рятувальників, що гасили пожежу на полігоні. Тіло ще однієї людини – працівника ЛКП «Збиранка», який, імовірно, також потрапив під зсув сміття, шукають досі. Відходи зі Львова возили на інші звалища на території області й навіть у Київ. Тим часом Грибовицьке сміттєзвалище постановили закрити ще 13 років тому